Budujemy Dom
Wnętrza / Wellness / Artykuły

Wanna z hydromasażem - uciążliwe czyszczenie

Polecamy wannę z hydromasażem, bo kąpiel w niej to przyjemność. Jeżeli chodzi o czyszczenie, to jest ono niestety uciążliwe. Nie wystarczy przeprowadzić czyszczenia zgodnie z instrukcją, specjalnym płynem dezynfekującym - mówią Dorota i Robert, Członkowie Klubu Budujących Dom, którzy wannę z hydromasażem użytkują 4 lata.

Parametry łazienki: 9,58 m2; wentylacja grawitacyjna; gazowy podgrzewacz wody z wężownicą spiralną i zasobnikiem c.w.u. o poj. 120 l; woda z wodociągu z odprowadzeniem do kanalizacji.

Parametry urządzenia z hydromasażem: akrylowa wanna z masażem wodnym, narożna, dwuosobowa, wymiary 135 x 135 cm, pojemność 220 l. Wyposażenie – 6 dysz bocznych, panel sterujący, bateria trzyotworowa, wylewka kaskadowa, szyba na froncie (szkło hartowane), osprzęt chrom. Akcesoria – 2 zagłówki, reling na ręczniki, radio i głośnik, oświetlenie czołowe.

Liczba użytkowników: 4 osoby, w tym dwoje dzieci.

Decyzja: zdecydowaliśmy się na taką wannę, gdyż uwielbiamy kąpiele. A kąpiel w wannie z hydromasażem to połączenie tradycyjnego masażu z kojącymi i odprężającymi właściwościami wody, działającymi leczniczo na różne schorzenia, które i nas powoli dopadają. Przy pomocy masaży wodnych leczymy pod własnym dachem bóle kręgosłupa, zaburzenia krążenia, bezsenność, zmęczenie, stresy, napięcia nerwowe, poza tym hydromasaż pomaga przy zwalczaniu cellulitu.

Wannę wybraliśmy w specjalistycznym salonie. Oczywiście dużą rolę odgrywała cena, więc nie mamy kilku funkcji, o przydatności których przekonaliśmy się dopiero w praktyce. Wannę zamontowali nam hydraulicy, którzy robili łazienki. Poszło im to szybko i sprawnie.

Narożna dwuosobowa wanna ma tylko masaż wodny. Dysze znajdują się w bokach wanny Wyposażenie wanny: 2 zagłówki, półka, radio i głośnik, oświetlenie czołowe
Narożna dwuosobowa wanna ma tylko masaż wodny. Dysze znajdują się w bokach wanny Wyposażenie wanny: 2 zagłówki, półka, radio i głośnik, oświetlenie czołowe

Wanna z hydromasażem - porady i przestrogi:

 • Dorota – gdybym dzisiaj kupowała wannę z hydromasażem, wybrałabym lepszy model. Czyli z podgrzewaniem wody, automatyczną dezynfekcją, osuszaniem orurowania, oświetleniem wewnątrz wanny – to już dodatkowy bajer, ale bardzo fajny. Miałam okazję kąpać się w takiej wannie i bardzo mi się to podobało. Dla męża postarałabym się o wersję z telewizorkiem i schowkiem chłodzącym piwko.

 • Polecamy wannę z hydromasażem, bo kąpiel w niej to przyjemność. Nasze urządzenie sprawdza się rewelacyjnie. Jest trochę głośne, ale dzieci nie budzą się, gdy po ich zaśnięciu zażywamy masażu.

  Jeżeli chodzi o czyszczenie, to jest ono niestety uciążliwe. Nie wystarczy przeprowadzić czyszczenia zgodnie z instrukcją, specjalnym płynem dezynfekującym. Raz na 2 miesiące musimy porządnie umyć każdą dyszę szczoteczką do zębów. Jest to pracochłonne, ale bez tego wanna nie byłaby idealnie czysta. W lepszych modelach jest z tym łatwiej. Półlitrowa butelka płynu wystarcza na 3 czyszczenia. Wlewamy zawsze więcej środka, niż zalecają na opakowaniu.

Wanna z hydromasażem - koszty:

 • wanna z hydromasażem 3000 zł.
 • Płyn dezynfekujący 30–45 zł za 1/2 l.

Lilianna Jampolska

aktualizacja: 2017-07-11

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Sauna ogrodowa TALO
Sauna ogrodowa TALO Chęć obcowania z naturą inspiruje do tego, aby przenieść strefę wellness na zewnątrz. Wrażenie pierwotnego związku z przyrodą potęgują ...
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta Celem prestiżowego plebiscytu "Dobry Design" jest wyłonienie najciekawszych produktów z zakresu wyposażenia i wystroju wnętrz. Siłą przedsięwzięcia ...
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas Sundance Spas to amerykańska marka działająca od 1978 r. jako producent luksusowych urządzeń SPA (nazywanych też: jacuzzi, minibaseny). ...
Najbardziej znane marki
Wanny i kabiny z hydromasażem - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze