Budujemy Dom
Wnętrza / Wellness / Artykuły

Hydromasaż: wanna za 4900 zł, panel za 650 zł

Panel kupiliśmy w markecie, bo akurat był w promocji, natomiast wannę wybraliśmy w salonie z wyposażeniem łazienek. W stosunku do wanny mieliśmy większe wymagania – niezbędne funkcje podpowiedzieli nam rodzice... - mówi Patrycja, Czytelniczka Budujemy Dom, która wannę i prysznic z hydromasażem użytkuje 2 lata.

Parametry łazienki: z wanną 9 m2 (na poddaszu), z prysznicem 6 m2 (na parterze; wentylacja grawitacyjna; c.w.u. w zasobniku o poj. 150 l podgrzewa kocioł kondensacyjny na gaz płynny; woda z wodociągu z odprowadzeniem do szamba.

Wanna z hydromasażem znajduje się w łazience przy sypialniach na poddaszu
Wanna z hydromasażem znajduje się w łazience przy sypialniach na poddaszu

Parametry urządzeń z hydromasażem:

 • Panel prysznicowy – chrom, dł. 170 cm. Wyposażenie – 6 dysz z masażem igiełkowym, manualna regulacja siły masażu i temperatury. 
 • Wanna – z akrylu, wymiary 185 x 110 x 67 cm. 
 • Wyposażenie – 16 dysz masażu wodnego, 16 dysz masażu powietrznego, antypoślizgowe dno, podgrzewanie wody, osuszanie orurowania, sterylizacja ozonowa, elektroniczny sterownik. 
 • Akcesoria – 2 zagłówki, diodowe oświetlenie w dnie, radio.

Liczba użytkowników: 4 osoby, w tym dwoje dzieci.

Decyzja: chociaż ścieki odprowadzamy do szamba, kupiliśmy do nowego domu urządzenia z hydromasażem. Rodzice zachwalali taką wannę, a my pomyśleliśmy, że dla dzieci kąpiel "w kolorowych bąbelkach" będzie atrakcyjna. W dolnej łazience zamontowaliśmy panel z hydromasażem, w łazience na poddaszu – wannę.

Panel kupiliśmy w markecie, bo akurat był w promocji, natomiast wannę wybraliśmy w salonie z wyposażeniem łazienek. W stosunku do wanny mieliśmy większe wymagania – niezbędne funkcje podpowiedzieli nam rodzice. Szukaliśmy modelu z podgrzewaniem wody, bo w dużej wannie szybko stygnie, oraz sterylizacją ozonową i osuszaniem orurowania, bo jest to ważne ze względów higienicznych. Chcieliśmy mieć wannę dość szeroką.

Nie wynajmowaliśmy monterów do zainstalowania urządzeń – mąż zrobił to samodzielnie. Ze względu na duży ciężar i rozmiar wanny, miał kłopot z jej wniesieniem do łazienki na poddasze.

Bezwiedne naciśnięcie korka spustowego powoduje „uciekanie” wody podczas masażu Regulator elektroniczny, sterujący funkcjami wanny Właściciele zadbali, żeby mieć łatwy dostęp do pomp i instalacji wanny (schowane są za osłoną z szybą)
Bezwiedne naciśnięcie korka spustowego powoduje "uciekanie" wody podczas masażu Regulator elektroniczny, sterujący funkcjami wanny Właściciele zadbali, żeby mieć łatwy dostęp do pomp i instalacji wanny (schowane są za osłoną z szybą)

Wanna i panel z hydromasażem - porady i przestrogi:

 • Panel ze stali ma 6 obrotowych dysz z masażem igiełkowym
  Panel ze stali ma 6 obrotowych dysz z masażem igiełkowym
  Dzieci kąpią się w wannie co 2 dni – tak ją polubiły, że nie odmawiamy im tej przyjemności. My kilkanaście razy w roku, bo masaż zajmuje dużo czasu. Na co dzień korzystamy z prysznica. Żeby zalać wszystkie dysze, do wanny wlewamy ok. 200 l wody. Ścieki z szamba musimy wybierać 2 razy w miesiącu, każdorazowo za 200 zł.

  Po każdej kąpieli myję dokładnie wannę i dysze, co zajmuje mi 5–10 minut. Wanna pracuje głośno. Masaż wodny jest cichszy od powietrznego. Ale masaż powietrzny jest przyjemniejszy i silniejszy.

  Dla mnie wanna jest zbyt długa i mimo antypoślizgowego dna – zsuwam się w niej do wody. Dla męża jest idealna. Przy dłuższej kąpieli dysze na dnie wanny, a nawet antypoślizgowe dno, odciskają się i wpijają w skórę. Nie jest to komfortowe. Korek odpływu działa na dotyk. Zdarzało się, że dzieci bezwiednie go dotykały i woda „uciekała”. Musieliśmy je nauczyć, żeby go omijały.

 • Panel z hydromasażem jest super. Często włączamy funkcję masażu, bo uderzenia ciepłych "igiełek" przyjemnie rozluźniają mięśnie. Masaż trwa krótko, bo trzeba przy nim stać. Zalety: panel zużywa mniej wody niż wanna, łatwiej się go myje. Deszczownica w panelu prysznicowym nie ma regulacji, co powoduje, że muszę stawać tuż przy drzwiach kabiny, bo nie jestem wysoka. To jedyna wada panelu.

  Kupując oddzielnie kabinę prysznicową w Internecie, od razu zamówiliśmy 4 komplety uszczelek, żeby nie mieć problemu, kiedy model kabiny zniknie ze sprzedaży.

Wanna i panel z hydromasażem - Koszty:

 • panel prysznicowy 650 zł (przed rabatem 850 zł), kabina 1200 zł; wanna 4900 zł. 
 • Środek dezynfekujący ok. 100 zł.

Lilianna Jampolska

aktualizacja: 2017-07-27

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Sauna ogrodowa TALO
Sauna ogrodowa TALO Chęć obcowania z naturą inspiruje do tego, aby przenieść strefę wellness na zewnątrz. Wrażenie pierwotnego związku z przyrodą potęgują ...
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta Celem prestiżowego plebiscytu "Dobry Design" jest wyłonienie najciekawszych produktów z zakresu wyposażenia i wystroju wnętrz. Siłą przedsięwzięcia ...
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas Sundance Spas to amerykańska marka działająca od 1978 r. jako producent luksusowych urządzeń SPA (nazywanych też: jacuzzi, minibaseny). ...
Najbardziej znane marki
Wanny i kabiny z hydromasażem - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze