Kabinę i panel z hydromasażem lepiej kupić oddzielnie

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Kabinę i panel z hydromasażem lepiej kupić oddzielnie

Rozważaliśmy kupno gotowej kabiny z hydromasażem, ale te, które oglądaliśmy, nie prezentowały się dobrze. Miały na przykład plastikowe, a nie szklane ścianki, plastikowy był również panel z dyszami. Wyglądały tandetnie - mówią Agnieszka i Tomek, Czytelnicy Budujemy Dom, którzy prysznic z hydromasażem użytkują 3 lata.

Parametry łazienki: 6 m2; wentylacja grawitacyjna; c.w.u. w zasobniku o poj. 300 l przygotowują próżniowe kolektory słoneczne i kondensacyjny kocioł na gaz z sieci; woda z wodociągu z odprowadzeniem do kanalizacji.

Parametry urządzeń z hydromasażem:

  • Prysznic z panelem do hydromasażu z aluminium i PVC, dł. 160 cm. 
  • Wyposażenie - 3 obrotowe dysze z masażem igiełkowym, słuchawka prysznicowa i deszczownica z oświetleniem diodowym LED; manualne sterowanie temperaturą wody i siłą masażu.

Liczba użytkowników: 2 dorosłe osoby.

Decyzja: nie zamontowaliśmy w nowym domu wanny, natomiast wyposażając łazienkę przy sypialniach na poddaszu, zdecydowaliśmy się umieścić w niej panel z hydromasażem. Chodziło nam o chwilę relaksu podczas kąpieli i rozluźnienie mięśni, tym bardziej, że zwykłe panele prysznicowe są niewiele tańsze od tych z hydromasażem.

Rozważaliśmy kupno gotowej kabiny z hydromasażem, ale te, które oglądaliśmy, nie prezentowały się dobrze. Miały na przykład plastikowe, a nie szklane ścianki, plastikowy był również panel z dyszami. Wyglądały tandetnie. Taka gotowa kabina nie zdobiłaby naszej prywatnej łazienki, a przecież zakup tego typu robi się na wiele lat. Narożną kabinę i panel z hydromasażem nabyliśmy oddzielnie, w salonie z wyposażeniem łazienek. Wybraliśmy produkty z wyższej półki o dobrej jakości.

Pracownicy sklepu, którzy wykonali dla nas projekt urządzenia łazienki polecili model panelu z gumowymi końcówkami na dyszach do masażu i reszcie osprzętu prysznica. Mieli rację, to znakomite rozwiązanie! Kiedy osadza się na nich kamień z wodociągowej wody, wystarczy tylko potrzeć je palcem, żeby stały się drożne i czyste.

Kabina "dziewięćdziesiątka" to największy model z półokrągłym przodem. Ma szklane ścianki i akrylowy brodzik. Kabinę i panel z hydromasażem zamontowała nam ekipa wykańczająca łazienkę. Nie była to kłopotliwa operacja. Woda z wodociągu ma dostateczne ciśnienie dla hydromasażu pod prysznicem.

Właściciele kupili osobno kabinę z brodzikiem i siedziskiem oraz panel prysznicowy z hydromasażem igiełkowym
Właściciele kupili osobno kabinę z brodzikiem i siedziskiem oraz panel prysznicowy z hydromasażem igiełkowym
Panel, wykonany z aluminium i tworzywa sztucznego, ma 3 dysze do masażu i manualne pokrętła do regulacji strumienia i temperatury wody
Panel, wykonany z aluminium i tworzywa sztucznego, ma 3 dysze do masażu i manualne pokrętła do regulacji strumienia i temperatury wody

Kabina z hydromasażem - porady i przestrogi:

  • Z funkcji hydromasażu korzystamy sporadycznie, 2-3 razy w miesiącu. Ale fajnie, że mamy taką możliwość. Równocześnie dobrze się stało, że prysznica z masażem nie zaplanowaliśmy w dolnej łazience. Byłby bezużyteczny. Podczas kąpieli pod deszczownicą zapalają się LED-owe diody, które w zależności od temperatury wody, świecą na niebiesko, zielono, czerwono.

    Ta świetlna sygnalizacja przyda się bardziej w przyszłości, kiedy z prysznica będą korzystać dzieci i trzeba będzie zwracać uwagę, żeby się nie oparzyły. Wtedy być może zastosujemy baterię ze specjalnym termostatem i blokadą.
     
    Temperaturę ok. 40°C ustawiamy manualnie, pokrętłem na panelu prysznicowym. Moc masażu igiełkowego również możemy ustawiać oddzielnym pokrętłem. Regulacja jest płynna, nie skokowa. Najważniejsze, że podczas brania masażu igiełkowego woda nie wycieka przez drzwi kabiny. Pielęgnacja panelu i kabiny nie sprawia żadnej trudności - wystarczają gąbka, środek myjący i sucha szmatka.

  • Łazienka z panelem hydromasażu nie jest duża, dlatego poprosiłem o zamontowanie prostej i powszechnie stosowanej funkcji, która pomaga odprowadzić z pomieszczenia nadmiar wilgoci. Razem z włączeniem światła uruchamia się wentylator w kanale wentylacyjnym.

Koszty zakupu kabiny z hydromasażem:

  • panel z hydromasażem 1700 zł; 
  • kabina prysznicowa 1500 zł.

Redaktor: Lilianna Jampolska

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły