Budujemy Dom
Wnętrza / Wellness / Artykuły

Kabina masażowo-parowa z wadliwym uszczelnieniem i zepsutym oświetleniem

Kabinę zamontowaliśmy sami. Ściany i brodzik uszczelniliśmy silikonem i to niedobre rozwiązanie – silikon zachodzi pleśnią i nie możemy się jej pozbyć. Wygląda paskudnie! - mówi Magda, Członkini Klubu Budujących Dom, która kabinę masażowo-parową użytkuje od 2009 r.

Kabina masażowo-parowa z wadliwym uszczelnieniem i zepsutym oświetleniem

Łazienka rodzinna na poddaszu: 12 m2; wentylacja mechaniczna z rekuperatorem; woda czerpana z wodociągu i odprowadzana do kanalizacji; c.w.u. w zasobniku o poj. 100 l przygotowuje kocioł na gaz z sieci.

Kabina masażowo-parowa:

 • Ze szkła, wymiary 100 x 100 cm. 
 • Wyposażenie – 6 dysz masujących, słuchawka prysznicowa, generator pary, sauna, elektroniczny panel sterujący, oświetlenie LED, radio.

Decyzja: to mąż jest amatorem zamkniętych kabin, bo po prostu jest w nich ciepło. Marzyła mu się też sauna. To były priorytety dla kabiny, a kupiliśmy ją okazyjnie na Allegro. Rzeczywiście jest duża, jak na typowe natryski. Jest przez to bardzo wygodna, choć nie do końca spełnia nasze oczekiwania.

Na panelu sterującym łatwo zadaje się funkcje, np. generowanie pary, radio, oświetlenie Do osuszania szklanej kabiny właściciele używają ściągaczki do szyb, ale nie znaleźli sposobu na pozbycie się pleśni z silikonu, uszczelniającego styk ścian i brodziku.
Na panelu sterującym łatwo zadaje się funkcje, np. generowanie pary, radio, oświetlenie Do osuszania szklanej kabiny właściciele używają ściągaczki do szyb, ale nie znaleźli sposobu na pozbycie się pleśni z silikonu, uszczelniającego styk ścian i brodziku

Kabina masażowo-parowa - rady i przestrogi:

 • Kabinę zamontowaliśmy sami. Ściany i brodzik uszczelniliśmy silikonem i to niedobre rozwiązanie – silikon zachodzi pleśnią i nie możemy się jej pozbyć. Wygląda paskudnie! Ze względu na to i z powodu lekkiego przeciekania wody przez silikon, zaczynamy rozglądać się za podobną kabiną, ale z wyższej półki. Chcielibyśmy, żeby nowa działała jak należy, bo sam pomysł posiadania takiego hydromasażu jest dobry.

  Ja nie używam generatora pary i sauny, bo mam problemy z naczynkami, mąż od czasu do czasu je stosuje. Narzeka, że para wydziela niefajny zapach. Dom ma wentylację mechaniczną, więc rekuperator szybko odbiera parę z łazienki. Poza tym duża ilość pary skrapla się wewnątrz kabiny i ścieka do brodzika. Masaż igiełkowy działa, ale dla mnie to nic ciekawego. Głowice można łatwo skierować na pośladki, plecy i łopatki i regulować siłę masażu, czuje się wtedy słabsze lub mocniejsze kłucia.

  Podczas brania prysznica zawsze słuchamy radia. Bardzo nam to odpowiada i koniecznie musi być w następnym modelu. Szybko zepsuło się oświetlenie LED, być może przepaliły się tylko lampki. Woda z wodociągu osadza kamień na szklanych ścianach i na panelu, dlatego po każdym prysznicu od razu zbieramy wodę ściągaczką do szyb. Zamierzamy jednak zamontować zmiękczacz wody, bo nie radzimy sobie z kamieniem na deszczownicy. Szkoda, że nie można jej zdemontować, żeby wrzucić do jakiegoś płynu odkamieniającego.

Kabina masażowo-parowa - koszty:

 • kabina 1200 zł.

Lilianna Jampolska

aktualizacja: 2016-04-05

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Sauna ogrodowa TALO
Sauna ogrodowa TALO Chęć obcowania z naturą inspiruje do tego, aby przenieść strefę wellness na zewnątrz. Wrażenie pierwotnego związku z przyrodą potęgują ...
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta Celem prestiżowego plebiscytu "Dobry Design" jest wyłonienie najciekawszych produktów z zakresu wyposażenia i wystroju wnętrz. Siłą przedsięwzięcia ...
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas Sundance Spas to amerykańska marka działająca od 1978 r. jako producent luksusowych urządzeń SPA (nazywanych też: jacuzzi, minibaseny). ...
Najbardziej znane marki
Wanny i kabiny z hydromasażem - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze