Budujemy Dom
Wnętrza / Wellness / Artykuły

Panel natryskowy z hydromasażem za 1200 zł

Nową wannę i prysznic zamontowaliśmy podczas remontu łazienki. Wanna znowu nie ma hydromasażu, ale tym razem ma go panel prysznicowy. Wpadła nam w oko jego minimalistyczna forma i wykończenie w wersji chrom, bo idealnie pasowały do nowego stylu i kolorystyki łazienki - Joanna i Mariusz, Czytelnicy Budujemy Dom, którzy prysznic z hydromasażem użytkują od 2014 r.

Panel natryskowy z hydromasażem za 1200 zł

Łazienka rodzinna na poddaszu: 10 m2; wentylacja grawitacyjna; woda czerpana z wodociągu i odprowadzana do szamba; c.w.u. w zasobniku o poj. 120 l przygotowuje kocioł na gaz płynny.

Panel natryskowy z hydromasażem: panel o dł. 140 cm, wersja chrom. Wyposażenie – 2 sekcje dysz z masażem igiełkowym i deszczownica; oddzielna słuchawka prysznicowa; manualne sterowanie temperatury wody i sekcji masażu.

Właściciele wybrali model panelu z hydromasażem o prostym kształcie, bez zbędnych akcesoriów. Sekcje masujące zamontowali na poziomie lędźwi i karku.
Właściciele wybrali model panelu z hydromasażem o prostym kształcie, bez zbędnych akcesoriów. Sekcje masujące zamontowali na poziomie lędźwi i karku.

Decyzja: nową wannę i prysznic zamontowaliśmy podczas remontu łazienki. Wanna znowu nie ma hydromasażu, ale tym razem ma go panel prysznicowy. Wpadła nam w oko jego minimalistyczna forma i wykończenie w wersji chrom, bo idealnie pasowały do nowego stylu i kolorystyki łazienki.

Zrezygnowaliśmy z gotowej kabiny hydromasażowej, bo ma za dużo elementów i wysoki brodzik, a teraz zależało nam na płaskiej podłodze pod prysznicem. Ostatecznie musieliśmy zastosować brodzik z niziutką burtą, wygląda nowocześnie i prosto. Od strony łazienki obudowaliśmy go hartowaną szybą.

Panel natryskowy z hydromasażem - rady i przestrogi:

 • Mariusz: panel z masażem, szklaną ściankę prysznica i płaski brodzik zamontowali hydraulicy. Musieli w inne miejsce doprowadzić rury wodne i kanalizacyjne, ale poszło im to sprawnie. Wersja natynkowa urządzenia ułatwiła im zadanie, używali elastycznych wężyków. Rozważaliśmy zamocowanie go na węższej ściance w prysznicu, jednak wtedy musielibyśmy przy sprzątaniu kabiny zawsze wchodzić do brodzika, bo inaczej nie dosięgalibyśmy ręką do panelu.

  Oprócz tego woda z hydromasażu, która przecież płynie pod dużym ciśnieniem, wlewałaby się w głąb łazienki. Robi to nawet przy lokalizacji na większej ściance, o szer. 120 cm, dlatego zawiesiliśmy zasłonkę. Wcześniej tego nie planowaliśmy, bo w łazience ma być prosto i minimalistycznie. Dopilnowałem, żeby sekcje masujące znajdowały się na poziomie lędźwi i karku. Starannie przymierzyliśmy je do naszych sylwetek i wzrostu.

 • Joanna: my, dorośli korzystamy z masażu igiełkowego 1–2 razy w miesiącu, bo zajmuje dłuższą chwilę. Kiedy mam czas na dłuższą kąpiel, wybieram… wannę. Podobnie robią dzieci. Przy codziennym, szybkim braniu prysznica używamy – tylko deszczownicy i słuchawki, ale dobrze, że mamy możliwość masażu. Kolejny prysznic też będzie go miał!

  Słuchawka prysznicowa jest osadzona nisko, na wysokości poręcznej dla nas i dla dzieci. Tylko latem przy upałach, kiedy podlewa się ogrody, ciśnienie wody w sieci wodociągowej spada na tyle, że hydromasaż "siada". Nie zmiękczamy wody z wodociągu i, na szczęście, osady mineralne nie zarastają dysz i deszczownicy. Dysze mają gumowe końcówki, więc drobne osady wykruszam palcami.

  Powłoka panelu w wersji chrom sprawdza się super. Myję ją ściereczką ze środkiem myjącym. Nie odznaczają się na niej plamy od wody i mydła, ani smugi. Prosty kształt panelu, z minimalną ilością elementów, ułatwia pielęgnację i dobrze wygląda.

Panel natryskowy z hydromasażem - koszty:

 • panel z hydromasażem 1200 zł; 
 • montaż w koszcie remontu łazienki.

Lilianna Jampolska
Na zdjęciu otwierającym: Na panel z hydromasażem przygotowali prostą kabinę z jedną szklaną ścianą i płaskim brodzikiem.

aktualizacja: 2016-09-28

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Sauna ogrodowa TALO
Sauna ogrodowa TALO Chęć obcowania z naturą inspiruje do tego, aby przenieść strefę wellness na zewnątrz. Wrażenie pierwotnego związku z przyrodą potęgują ...
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta Celem prestiżowego plebiscytu "Dobry Design" jest wyłonienie najciekawszych produktów z zakresu wyposażenia i wystroju wnętrz. Siłą przedsięwzięcia ...
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas Sundance Spas to amerykańska marka działająca od 1978 r. jako producent luksusowych urządzeń SPA (nazywanych też: jacuzzi, minibaseny). ...
Najbardziej znane marki
Wanny i kabiny z hydromasażem - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze