Budujemy Dom
Wnętrza / Wellness / Artykuły

Wanna z hydromasażem za 8000 zł po 13 latach użytkowania

Ze względu na odprowadzanie ścieków do szamba, wybraliśmy wannę dwuosobową. To pozwala oszczędniej gospodarować wodą. Do jej zapełnienia zużywamy cały zasobnik c.w.u. Masujące kąpiele urządzamy sobie najczęściej w zimie, gdy wieczory są dłuższe i mamy czas na taki rytuał - mówią Viola i Mariusz, Członkowie Klubu Budujących Dom, którzy wannę z hydromasażem użytkują od 2004 r.

Wanna z hydromasażem za 8000 zł po 13 latach użytkowania

Łazienka przy sypialni: 9 m2; wentylacja grawitacyjna; woda czerpana z wodociągu i odprowadzana do szamba. C.w.u. w zasobniku o poj. 160 l przygotowuje kocioł na gaz z sieci.

Wanna z hydromasażem:

 • Wodnym i powietrznym; z akrylu, narożna, pojemność 180 l. 
 • Wyposażenie – kaskadowa wlewka wody, wyciągany prysznic, panel i pilot sterujący, automatyczna dezynfekcja i osuszanie orurowania, minichromoterapia i aromaterapia, półka-siedzisko, zagłówek.

Decyzja: wannę z hydromasażem kupiliśmy głównie po to, żeby kąpiele były bardziej komfortowe i atrakcyjne. Kilkanaście lat temu, kiedy się urządzaliśmy, panowała moda na domowy hydromasaż. Nie mieliśmy wtedy żadnych przesłanek zdrowotnych, ale obecnie – owszem. Wybraliśmy świetnie wyposażony model, bo nie chcieliśmy mieć z wanną kłopotu.

Czytaliśmy przeróżne opinie, ostrzegające przed wydobywającym się z dysz przykrym zapachem, zagrzybieniem orurowania, dlatego priorytetem była automatyczna dezynfekcja i osuszanie orurowania.

Wanna ma dysze wodne i powietrzne, kaskadową wlewkę, lampy do chromoterapii
Wanna ma dysze wodne i powietrzne, kaskadową wlewkę, lampy do chromoterapii
Frontową część obudowy wanny można zdemontować, np. w celu wykonania przeglądu osprzętu
Frontową część obudowy wanny można zdemontować, np. w celu wykonania przeglądu osprzętu

Wanna z hydromasażem - rady i przestrogi:

 • Przez 13 lat użytkowania wanny nigdy nie pojawił się problem z brzydkim zapachem i zagrzybieniem. Pewnie dlatego, że starannie dbamy o wannę. Po każdej kąpieli włączamy dezynfekuję i dmuchawę w celu dokładnego osuszenia orurowania. Raz na 2 lata wzywamy serwisanta. Przyjeżdża z własną sprężarką i środkami do dezynfekcji, przedmuchuje system i fachowo odkaża. Zdejmuje dysze, wymienia drobne uszczelki. Tylko raz musiał wymienić droższą uszczelkę przy spuście wody. Wannę kupiliśmy w salonie łazienkowym wraz z usługą montażu, więc ma stałą fachową opiekę.

 • Ze względu na odprowadzanie ścieków do szamba, wybraliśmy wannę dwuosobową. To pozwala oszczędniej gospodarować wodą. Do jej zapełnienia zużywamy cały zasobnik c.w.u. Masujące kąpiele urządzamy sobie najczęściej w zimie, gdy wieczory są dłuższe i mamy czas na taki rytuał. Z napuszczeniem wody na kąpiel musimy zarezerwować co najmniej godzinę. Potem jeszcze, przez 20 minut, trwa proces dezynfekcji i osuszania.

  Dla uatrakcyjnienia kąpieli i ze względów zdrowotnych – chętnie włączamy kilka cykli masaży, oświetlenie do chromoterapii oraz aromatyzujemy wodę. Serwisant podpowiedział mi, że jeśli chcemy użyć np. zdrowotnej soli, a producent wanny zabrania wsypywania jej do niecki, najlepiej rozpuścić ją w jakimś naczyniu z ciepłą wodą i wlać ciecz z wierzchu, resztki osadu z soli pozostawiając na dnie naczynia. Ten sposób super się sprawdza. Polecamy hydromasaż w domu, bo wspaniale odpręża i relaksuje.

Wanna z hydromasażem - koszty:

 • wanna z hydromasażem 8000 zł; 
 • przegląd 100–120 zł.
Do nastawiania funkcji służy panel sterujący i pilot
Do nastawiania funkcji służy panel sterujący i pilot

Lilianna Jampolska
Na zdjęciu otwierającym: Narożna wanna ma we frontowej obudowie dekoracyjne przeszklenie

aktualizacja: 2017-04-07

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Sauna ogrodowa TALO
Sauna ogrodowa TALO Chęć obcowania z naturą inspiruje do tego, aby przenieść strefę wellness na zewnątrz. Wrażenie pierwotnego związku z przyrodą potęgują ...
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta Celem prestiżowego plebiscytu "Dobry Design" jest wyłonienie najciekawszych produktów z zakresu wyposażenia i wystroju wnętrz. Siłą przedsięwzięcia ...
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas Sundance Spas to amerykańska marka działająca od 1978 r. jako producent luksusowych urządzeń SPA (nazywanych też: jacuzzi, minibaseny). ...
Najbardziej znane marki
Wanny i kabiny z hydromasażem - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze