Budujemy Dom
Wnętrza / Wellness / Artykuły

Sauna - na zdrowie!

Sauna hartuje, pomaga zwalczać typowe dla przejściowych okresów roku infekcje, przyspiesza przemianę materii, pobudza układ krążenia i poprawia ogólną wydolność organizmu oczyszczając go z toksyn. Przynosi także ulgę napiętym zmęczonym mięśniom oraz obolałym stawom.

Przeszklona sauna Fintura 3 to rozwiązanie idealne dla towarzyskich

Pozostańmy w kontakcie. Wzrokowym – przeszklona sauna Fintura 3 to rozwiązanie idealne dla ludzi towarzyskich. Może w niej wygodnie wypoczywać aż sześć osób; tym, dla których nie starczy miejsca, pozostanie wgląd w sytuację przez szklane ściany. Kabina o wymiarach 245 x 195 x 201 cm może być wykończona na kilka sposobów.

Na zdjęciu zestaw kolorystyczny mahoń/srebro; dostępne też wykończenie grafit i bambus. Cena – od ok. 10 000 do 11 700 zł
(fot. Megiw)


Gorąca kombinacja. Tę saunę można wyposażyć w sanarium z funkcją SaunaPur, które jest połączeniem kilku różnych form kąpieli cieplnej. Wyboru pomiędzy seansem tropikalnym, łagodną sauną parową, sauną klasyczną i aromatyczną kąpielą ziołową dokonuje się przez naciśnięcie guzika.

Nad poziomem wilgotności i temperatury oraz płynnością zmian czuwa mikroprocesor. Możemy też wybrać sposób wykończenia, np. jednolite panele z jodły Hemlock, drewniane odeskowanie, świerk naturalny lub lazurowany na biało, ciemne drewno Wenge (fot. Klafs)

Tę saunę można wyposażyć w sanarium z funkcją SaunaPur, które jest połączeniem kilku różnych form kąpieli cieplnej

Aromat drewna i żywy ogień widoczny przez żaroodporną szybkę – takie atrakcje zapewnia opalany drewnem piec HarviaPrzyjemnie z natury. Aromat drewna i żywy ogień widoczny przez żaroodporną szybkę – takie atrakcje zapewnia opalany drewnem piec Harvia. Osłona wykonana jest ze stali nierdzewnej odpornej na wysoką temperaturę, a żeliwne drzwiczki wyposażono w nienagrzewającą się rączkę (fot. Saunal)

Wybierając opcję maksymalną do sauny Ori, zyskujemy pomieszczenie do gruntownej odnowy biologicznej
Kombinat ciepła. Wybierając opcję maksymalną do sauny Ori, zyskujemy pomieszczenie do gruntownej odnowy biologicznej: funkcję sauny parowej i suchej, możliwość terapii ziołami, zapachami i światłem (fot. Saunet)
Długie ławki na dwóch poziomach to możliwość zachowania najkorzystniejszej horyzontalnej pozycji i wyboru temperatury
u góry z prawej Gorące ABC. W saunie liczy się także nastrój. Długie ławki na dwóch poziomach to możliwość zachowania najkorzystniejszej horyzontalnej pozycji i wyboru temperatury. Polewając wodą rozgrzane na piecu kamienie, podnosimy wilgotność i schładzamy nieco powietrze. Do tego oświetlenie: nierażące, nastrojowe, ukryte za drewnianymi elementami zabudowy (fot. Wandex)

Przyjdź na gotowe. Luksusową saunę Space Vision po prostu wstawia się w narożniku; kabina wyposażona jest w kanały do przeprowadzenia przewodów, oświetlenie, transformator, kratki wentylacyjne oraz akcesoria od montażu. Z zewnątrz boazeria olchowa, w środku wyselekcjonowane drewno osiki (fot. Alan)Luksusową saunę Space Vision po prostu wstawia się w narożniku

Coraz większą popularność zdobywają kabiny infrared, w których ciepło promieni podczerwonych głęboko wnika w tkanki, regenerując je, poprawiając samopoczucie, oczyszczając skórę i pomagając pozbyć się nadmiaru kalorii

Odnowa na sucho. Coraz większą popularność zdobywają kabiny infrared, w których ciepło promieni podczerwonych głęboko wnika w tkanki, regenerując je, poprawiając samopoczucie, oczyszczając skórę i pomagając pozbyć się nadmiaru kalorii. Kabinę ciepła można zamontować nawet w małej łazience; zajmie tyle miejsca, co zwykła kabina prysznicowa. Nie wymaga przy tym własnej wentylacji ani montażu pieca – dla niewielkiego modelu wystarczy gniazdko elektryczne z napięciem 230V.

Z zalet promieniowania IR można korzystać w każdym wieku; seanse są szczególnie polecane sportowcom – podnoszą wydajność układu sercowo-naczyniowego i doskonale przygotowują organizm do zwiększonego wysiłku, przynoszą też ulgę w leczeniu kontuzji kostnych i mięśniowych (fot. Riho)


Kabina infrared nie musi wyglądać jak tradycyjna sauna. W serii Variomoda znajdziemy konstrukcje wykończone okładziną zewnętrzną w różnych kolorachNastrój pomogą wykreować ukryte oprawy oświetleniowe i wyeksponowane ozdoby z kamieni szlachetnych
 (fot. Klafs)
Podczerwień w czerwieni. Kabina infrared nie musi wyglądać jak tradycyjna sauna. W serii Variomoda znajdziemy konstrukcje wykończone okładziną zewnętrzną w różnych kolorach. Stylowy design pozwala dopasować je do każdego pomieszczenia. We wnętrzu kabiny wykończonym jasnym szlachetnym drewnem choiny skandynawskiej zamontowano promienniki płaszczyznowe dyskretnie ukryte za okładziną ścian
W świecie magii. Baśniowy klimat skomponują kolory – ciemne i nasycone, podkreślone tajemniczym światłem. Nastrój pomogą wykreować ukryte oprawy oświetleniowe i wyeksponowane ozdoby z kamieni szlachetnych

Pod solarnym niebem. Gdy podreperujemy już swoją kondycję w saunie, pomyślmy o urodzie. Doskonałym uzupełnieniem domowego gabinetu odnowy będzie solarium. Tradycyjne łóżka opalające wymagają sporo miejsca; sufitowe panele solarne Słoneczna Łąka możemy zamontować pośrodku łazienki, a leżankę lub materac złożyć po seansie.

Taka kąpiel słoneczna sprawi nam też większą przyjemność – pod lampami można się wyciągnąć, jak na prawdziwej plaży. Dzięki doskonale zbalansowanemu promieniowaniu UVA i UVB opalenizna będzie trwała, zdrowa i naturalna (fot. Klafs)

Doskonałym uzupełnieniem domowego gabinetu odnowy będzie solarium

Kabina prysznicowa Santorini De Lux KA-123, z funkcją hydromasażu, sauny mokrej i łaźni parowej

W wersji kompaktowej. Wariant bez tradycjonalistycznych sentymentów, za to komfortowy i wielofunkcyjny: kabina prysznicowa Santorini De Lux KA-123, z funkcją hydromasażu, sauny mokrej i łaźni parowej. Możliwość regulacji emisji pary i temperatury od 25 do 60°C, oraz zaprogramowania sekwencji kąpielowej.

Panel prysznicowy z deszczownicą pozwoli schłodzić ciało po seansie i poddać się pobudzającemu masażowi. W kabinie znajdziemy też siedzisko, półkę na przybory, górne oświetlenie oraz... telewizor z monitorem LCD 7" i radio (15 stacji). Możemy też podłączyć odtwarzacz CD, MP3 oraz telefon (fot. Aquasan)


Tradycyjna łaźnia parowaTradycyjna łaźnia parowa

Po bizantyjsku. Tradycyjna łaźnia parowa jest królestwem celebry, oczekujemy od niej wyjątkowych doznań. By je odnaleźć, potrzebne są nie tylko odpowiednie warunki fizyczne, ale także wrażenia wizualne.

Najlepiej zatrudnić przy projekcie specjalistę technicznego i architekta wnętrz; ich wiedza pozwoli skoordynować elementy wpływające na nasze odczucia zmysłowe. Do wykończenia kabiny najlepsze będą kamień lub ceramika, które pozwolą utrzymać wnętrze w ryzach stylu.

Szklaną mozaiką (na zdjęciu) idealnie obłożymy obłe ławy i leżanki, podest do masażu czy ozdobny postument (fot. Saunet)


Agnieszka Rezler

 

aktualizacja: 2009-01-07

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Sauna ogrodowa TALO
Sauna ogrodowa TALO Chęć obcowania z naturą inspiruje do tego, aby przenieść strefę wellness na zewnątrz. Wrażenie pierwotnego związku z przyrodą potęgują ...
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta Celem prestiżowego plebiscytu "Dobry Design" jest wyłonienie najciekawszych produktów z zakresu wyposażenia i wystroju wnętrz. Siłą przedsięwzięcia ...
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas Sundance Spas to amerykańska marka działająca od 1978 r. jako producent luksusowych urządzeń SPA (nazywanych też: jacuzzi, minibaseny). ...
Najbardziej znane marki
Wanny i kabiny z hydromasażem - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze