Budujemy Dom

Niewielkie rekuperatory o wielkich możliwościach firmy Alnor Systemy Wentylacji ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Artykuł na: 6-9 minut

Wiemy dobrze, jak trudno znaleźć odpowiednie urządzenie w rozsądnej cenie. Jak wybrać najlepsze spośród wielu dostępnych na rynku? Przede wszystkim należy dopasować je do indywidualnych potrzeb.

Centrala ścienna HRU-MinistAir-W-450 Należy szukać produktów sprawdzonych i przebadanych oraz energooszczędnych, tak by inwestycja przynosiła jak najwięcej oszczędności. Alnor ma w swojej ofercie urządzenia odpowiadające potrzebom nawet najbardziej wymagających Klientów.

Centrale ścienne HRU-MinistAir-W-450

Centrale te cechuje znakomita wydajność - do 95% odzysku ciepła. Pozwala to w znacznym stopniu zniwelować straty energii. Dzięki funkcji by-pass - jeśli różnice temperatur są niewielkie lub kiedy powietrze na zewnątrz ma temperaturę wyższą niż w pomieszczeniu, możliwe jest przesyłanie powietrza z pominięciem wymiennika. Przefiltrowane świeże powietrze trafia wówczas do pomieszczeń bez wymiany ciepła z pomieszczeń.

Pracą rekuperatora łatwo sterować za pomocą praktycznego kontrolera, który w oparciu o zegar tygodniowy pozwala dopasować ilość nawiewanego powietrza oraz jego temperaturę do potrzeb mieszkańców.

Aby zwiększyć komfort domowników, rekuperator można połączyć z czujnikami CO2 czy wilgotności. Pozwoli to w sposób automatyczny dopasować parametry urządzenia do aktualnych warunków w pomieszczeniach. Czujniki można dokupić dodatkowo, nie stanowią jednak podstawowego wyposażenia rekuperatora.

W trosce o świeżość dostarczanego powietrza kontroler informuje o potrzebie wymiany filtrów. Funkcja sygnalizuje konieczność wymiany filtrów na podstawie sygnałów jakie są otrzymywane są od presostatu ciśnieniowego. Dzięki tej funkcji będziemy mieć pewność, że zawsze mamy czyste filtry i tym samym świeże powietrze w pomieszczeniach w których przebywamy. Presostat jest elementem dodatkowego wyposażenia rekuperatora.

Centralę HRU-MinistAir-W-450 wyróżniają następujące cechy:

 • Wymiennik przeciwprądowy z tworzywa sztucznego o dobrej szczelności i wysokiej odporności na starzenie
 • Odzysk ciepła do 95% zgodnie z normą EN 308 – lider na polskim rynku Funkcja przeciwzamrożeniowa zabezpiecza wymiennik przed zamarzaniem, utrzymując w jego wnętrzu temperaturę dodatnią;
 • Funkcja kontrolująca pracę nagrzewnicy elektrycznej wstępnej i wtórnej pozwala na odpowiednie sterowanie pracą nagrzewnicy wstępnej, gwarantuje zaciąganie powietrza z zewnątrz o odpowiedniej temperaturze chroniąc tym samym wymiennik przed zamarznięciem. Nagrzewnica wtórna w razie potrzeby dogrzewa powietrze nawiewane do pomieszczeń.
 • Funkcja kontroli filtrów sygnalizuje konieczność wymiany filtrów w zależności od stopnia ich zanieczyszczenia.
 • Możliwość podłączenia króćców w różnej konfiguracji. Dzięki temu można dostosować indywidualnie konstrukcję rekuperatora w zależności od miejsca i sposobu montażu.
 • Zegar tygodniowy umożliwia ustawienie cyklu pracy rekuperatora według kolejnych dni tygodnia.
 • Energooszczędne wentylatory EBM pozwalają na oszczędność energii elektrycznej

Rekuperatory HRU-ERGO

Rekuperatory HRU-ERGORekuperator HRU-ERGO - cichy i energooszczędny, odzyskujący zarówno ciepło jak i wilgoć z pomieszczenia pozwoli cieszyć się zdrowym i czystym powietrzem przez cały rok.

Dzięki funkcji odszraniania nie ma konieczności stosowania nagrzewnicy wstępnej przed regulatorem. Ogrzanie wymiennika następuje dzięki zmianie stosunku powietrza ciepłego do zimnego wewnątrz wymiennika – ciepłe, wywiewane powietrze, będąc w nadmiarze w stosunku do powietrza nawiewanego, zabezpiecza wymiennik przed zamarzaniem, utrzymując w jego wnętrzu temperaturę dodatnią;

Dzięki zastosowaniu celulozowego wymiennika możliwy jest nie tylko odzysk ciepła ale także wilgoci. Pozwoli to na poprawę warunków klimatycznych w domach, gdzie nie ma dodatkowych nawilżaczy powietrza. Pracę rekuperatora pozwoli dopasować do potrzeb mieszkańców tygodniowy programator.

Rekuperator HRU-ERHO cechują:

 • Urządzenie wyposażone w sterownik z tygodniowym programatorem, oraz możliwością sterowania nagrzewnicą elektryczną.
 • Nowoczesny wymiennik przeciwprądowy z odzyskiem 84,5% zgodnie z normą EN 308.
 • Brak skroplin umożliwia montaż w dowolnej pozycji.
 • Odzyskana wilgoć eliminuje suchość w gardle i problemy skórne zwłaszcza w okresie zimowym.
 • Brak dodatkowych kosztów nawilżaczy i związanej z nimi obsługi.
 • Prosta konstrukcja umożliwia samodzielny serwis.
 • Cicha praca ogranicza koszty wytłumienia instalacji i umożliwia montaż niekoniecznie w kotłowni lub wydzielonym pomieszczeniu.
 • Funkcja odszraniania eliminuje koszty dodatkowej nagrzewnicy.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, firma Alnor przeprowadziła rzetelne i kompleksowe badania rekuperatorów w różnych warunkach atmosferycznych - letnich i zimowych oraz przy różnej wilgotności powietrza.

Rekuperatory Alnor - ciche i energooszczędne, odzyskujące zarówno ciepło jak i wilgoć z pomieszczeń pozwolą cieszyć się zdrowym i czystym powietrzem przez cały rok.

ALNOR Systemy Wentylacji sp. z o.o.
Aleja Krakowska 10
05-552 Wola Mrokowska
Tel.: (22) 737 40 00
alnor@alnor.com.pl
www.alnor.com.pl

 

aktualizacja: 2018-03-14
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".