Budujemy Dom

Klimatyzacja Midea - innowacyjność w standardzie ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Artykuł na: 6-9 minut

Marka Midea produkuje 1/4 klimatyzatorów na świecie. Opiera się na zrównoważonej działalności w obszarach ekonomicznych, społecznych i ochrony środowiska. Dlatego urządzenia Midea zaprojektowano tak, by były optymalnym połączeniem komfortu, energooszczędności oraz przystępnej ceny.

Klimatyzacja Midea - 7 lat gwarancjiKomfort użytkownika to misja Midea

Innowacyjne rozwiązania stosowane w systemach klimatyzacji Midea, mają na celu zagwarantowanie wyższego standardu życia ich użytkownikom. Głównym zadaniem klimatyzacji jest oczywiście schłodzenie pomieszczeń w upalne dni.

Najczęstszą przyczyną, która zniechęca użytkowników do instalacji systemu klimatyzacji w pomieszczeniu, jest obawa przed infekcjami, nieprzyjemnym odczuciem chłodu i przeciągami. To zazwyczaj wynik niewłaściwie ustawionej temperatury oraz zbyt silnego strumienia powietrza, które wydobywa się z urządzenia i kierowane jest bezpośrednio na osobę przebywającą w pomieszczeniu.

Midea opracowała specjalny system SILKY COOL, który gwarantuje delikatność podmuchu. Dzięki tysiącom małych otworów innowacyjnej żaluzji Wind Sprayer, jednolity strumień powietrza staje się rozproszony. Nawet na najwyższym biegu, wypływające z urządzenia powietrze, jest niczym delikatne muśnięcie wiatru. Klimatyzatory wykorzystują także efekt Coandy, który kieruje wypływające powietrze  ku górze, zapobiegając nieprzyjemnemu odczuciu zimnego chłodu na karku.

Klimatyzacja Midea - system SILKY COOL
Delikatny podmuch tysięcy ultracienkich strumieni powietrza
Klimatyzacja MIDEA - Efekt Coandy
Zimny kark? Nie ma takiej możliwości z efektem Coand'y

Dodatkowo wzbogacona funkcjonalność urządzeń pozwala także na poprawę jakości życia. Na przykład: wygodne programowanie pracy, sprawi, że urządzenie samo się włączy przed naszym powrotem do domu, gdy nagle wyjdziemy z mieszkania - samo się wyłączy, gdy nie wykryje przez dłuższy czas osób w pomieszczeniu, czy podczas snu automatycznie będzie dopasowywać temperaturę, gwarantując komfortowe warunki w pomieszczeniu.

 Precyzyjny pomiar temperatury - funkcja FOLLOW ME
Fot. Precyzyjny pomiar temperatury
- funkcja FOLLOW ME

Urządzenia Midea wyposażone są także w funkcję FOLLOW ME, która zapewnia odczyt temperatury ze strefy przebywania użytkownika.

Jest to realizowane poprzez  zastosowanie pilota z wbudowanym czujnikiem temperatury, który dokonuje jej odczytu bezpośrednio wokół przebywających w pomieszczeniu osób.

Dzięki precyzyjnemu dostosowaniu temperatury, zyskujemy najbardziej komfortowe warunki w pomieszczeniu, ale także oszczędność zużycia energii elektrycznej.

Klimatyzacja Midea - sterowanie za pomocą Wi-FiSterowanie za pomocą Wi-Fi

Wygodnym rozwiązaniem jest także sterowanie WiFi, które umożliwia kontrolę klimatyzatora za pomocą np. tabletu czy smartfona.

Od dziś możesz sterować swoim klimatyzatorem z każdego miejsca na ziemi i już przed przyjściem do domu ustawić odpowiednia temperaturę.

Przy pomocy aplikacji można także programować pracę klimatyzatora na cały tydzień, kontrolować zużycie energii i rachunki za energię, czy regulować wilgotność w pomieszczeniu.

Klimatyzacja Midea - filtry z witaminą CFiltry z witaminą C

Istotnym aspektem jest także jakość powietrza w pomieszczeniach, w których przebywamy. Dlatego klimatyzatory mają różne opcje filtrów, które potrafią usunąć nawet do 80% pyłków, kurzu i alergenów z powietrza.

Innowacyjnym rozwiązaniem Midea są FILTRY Z WITAMINĄ C, które odżywczo działają na skórę oraz zmniejszają stres osób znajdujących się w obrębie działania filtra.

Witamina C eliminuje aktywne oksygeny, zapewnia ochronę przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych oraz stymuluje produkcję kolagenu.

Wydajne ogrzewanie

Najnowsze klimatyzatory mogą pracować w funkcji pompy ciepła, przez co możliwa jest praca tych urządzeń w trybie grzania. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest ogrzewanie pomieszczeń, nawet przy temperaturze zewnętrznej -27°C. Dlatego klimatyzatory mogą stanowić alternatywę dla systemów grzewczych, zwłaszcza w okresach przejściowych jesień - wiosna.

Klimatyzacja Midea

Kolejną innowacyjną funkcją urządzeń jest FROST PROTECTION. Funkcja ta pozwala utrzymać temperaturę w pomieszczeniu na poziomie +8°C w trybie grzania, dzięki czemu zabezpieczamy pomieszczenia przed zamarznięciem instalacji wodnych budynku.

W przypadku zaniku zasilania elektrycznego i jego powrotu, urządzenie posiada funkcję autostartu z pamięcią trybu pracy przed zanikiem. Jest to idealne rozwiązanie np. dla domków letniskowych, sezonowych.

Nie zawsze klasa energetyczna ma znaczenie Przyjęło się przeświadczenie, że im wyższa klasa energetyczna urządzenia elektrycznego, tym lepiej. Ma to oczywiście znaczenie dla aspektu ekologicznego.

Obecnie urządzenia klimatyzacyjne dostępne na rynku muszą spełniać restrykcyjne wymogi dyrektywy Unii Europejskiej (tzw. dyrektywa ErP) celem obniżenia zużycia energii i emisji CO2. Dostępne na rynku klimatyzatory osiągają nawet klasę energetyczną A+++. Co to oznacza dla użytkownika?

Oszczędności w kosztach za energię, ponieważ urządzenia z wyższą klasą energetyczną zużywają mniej energii elektrycznej, aby osiągnąć wymaganą wydajność. W ostatecznej kalkulacji może to być jednak zgubne. Często cena takiego klimatyzatora jest dużo wyższa, a kwota zaoszczędzonej energii elektrycznej nigdy nie pokryje różnicy cenowej między klimatyzatorem z klasą o jeden "+" niższą.

Wydajność nominalna i katalogowa 2,5 kW    3,5 kW
Klasa energetyczna  A+++  A++  A+++ A++
SEER  8,5  6,2  8,5 6,2
Czas pracy   750h
Wydajność chłodnicza             2,5 kW             3,5 kW
Ilość wyprodukowanego chłodu(750h x nominalna wydajność chłodnicza)   1875 kWh  2625 kWh
Zużycie energii elektrycznej (Ilość wyprodukowanego chłodu/SEER)  221 kWh  302 kWh  309 kWh  423 kWh
Koszt energii elektrycznej     0,35 PLN/kWh
Koszt eksploatacji (Zużycie energii elektrycznej x koszt energii)  77,35 PLN  105,70 PLN  108,50 PLN  148,05 PLN
Różnica kosztów eksploatacji między klasami A++ a klasa A+++ (ZA SEZON)   28,35 PLN   39,55 PLN

 

WYBIERZ SWÓJ KLIMATYZATOR

Klimatyzatory ścienne - nowoczesny design i bogata funkcjonalność >> ODKRYJ WIĘCEJ

Midea - klimatyzatory ścienne

Klimatyzatory kanałowe - ukryte w przestrzeni międzysufitowej, z możliwością doprowadzenia świeżego powietrza >> ODKRYJ WIĘCEJ

Midea - klimatyzatory kanałowe

Klimatyzatory przypodłogowo-podstropowe - możliwość montażu w przestrzeni przypodłogowej lub pod sufitem >> ODKRYJ WIĘCEJ

Midea - klimatyzatory przypodłogowo-podstropowe

Klimatyzatory kasetonowe – dedykowane do przestrzeni komercyjnych, optymalnym rozprowadzeniem powietrza 360° >> ODKRYJ WIĘCEJ

Midea -klimatyzatory kasetonowe

Pełna oferta produktowa znajduje się na stronie: www.midea-electric.pl

Zobacz również:

Logo Midea  ZYMETRIC Sp. z o.o.
Generalny Przedstawiciel Midea w Polsce
ul. Okólna 45, 05-270 Marki
tel. 22 814 06 85
www.midea-electric.pl
e-mail: zymetric@zymetric.pl
aktualizacja: 2018-06-07
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze