Budujemy Dom
Instalacje / Wentylacja i klimatyzacja / Artykuły

Jak dobrać odpowiedni system rekuperacji? ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Artykuł na: 4-5 minut

Budując nowy dom na każdym kroku analizujemy potrzeby swojej rodziny. Zastanawiamy się nad projektem, materiałami, rozkładem pokoi, itd. Niestety, tak ważną kwestię jak odpowiednia jakość powietrza w domu często pomijamy. Tymczasem jest rozwiązanie, które może zapewnić Tobie i Twojej rodzinie zdrowe i świeże powietrze na co dzień. Tym rozwiązaniem jest rekuperacja czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła.

Jak dobrać odpowiedni system rekuperacji?

Wybór dostawcy rekuperacji to kluczowy moment. Zawsze zwracaj uwagę, aby wybrane przez Ciebie rozwiązanie charakteryzowało się takimi cechami jak:

Skuteczność i oszczędności o każdej porze roku

Klasy energooszczędnościOdpowiednio dobrany wymiennik ciepła to gwarancja komfortu przez cały rok. Stosowany w centralach wentylacyjnych (rekuperacyjnych) Komfovent, niezamarzający wymiennik obrotowy sprawi, że nawet w zimie (również w bardzo niskich temperaturach) będziesz mógł cieszyć się świeżym powietrzem oraz niskimi kosztami eksploatacji.

Dzięki wysokiej skuteczności urządzenia odzyskasz nawet do 85% ciepła, dzięki czemu będziesz realnie oszczędzać na ogrzewaniu. Przykładem centrali wentylacyjnej (rekuperatora) z obrotowym wymiennikiem ciepła są np. urządzenia Komfovent z serii DOMEKT R.

Niezawodność, jakość i serwis

Wybieraj wyłącznie sprawdzone rozwiązania z odpowiednim zapleczem technicznym. Sprawdź, czy producent, którego wybrałeś posiada podobnie jak Komfovent własne laboratoria badawcze, dział badań i rozwoju oraz dwustopniową kontrolę jakości gwarantujące wysoką niezawodność.

Kupując nowy sprzęt zawsze powinniśmy brać pod uwagę również serwis jaki oferuje nam producent. W przypadku central Komfovent jest to bezpośredni centralnie zarządzany serwis producenta. To bardzo ważne! Masz pewność, że w razie czego Twoja rekuperacja będzie w rękach profesjonalisty na co dzień zajmującego się wyłącznie tymi urządzeniami, a nie jakiejś małej "autoryzowanej" firmy zajmującej się tematem od czasu do czasu.

Atest

Łatwe, wygodne sterowanie Plug&Play

Nowoczesna automatyka, która będzie mózgiem Twojego systemu rekuperacji powinna być prosta, intuicyjna i po prostu przyjemna w obsłudze. Jednocześnie musi ona być już wstępnie fabrycznie skonfigurowana, tak abyś mógł cieszyć się świeżym powietrzem od razu po instalacji i "włożeniu wtyczki do prądu".

Decydując się na rekuperator Komfovent serii DOMEKT masz pewność, że system jest w pełni gotowy do pracy od pierwszej minuty. Sam zdecydujesz czy będziesz chciał wszystkim sterować poprzez estetyczny, wygodny panel sterowania LCD z ekranem dotykowym, zaawansowany systemu BMS (Building Management System), czy za pomocą własnego smartfona (aplikacja Android lub iOS) lub komputera (dowolna przeglądarka internetowa) - gwarantuje to zintegrowany moduł sieciowy (web server), który otrzymujesz w standardzie automatyki C6 SMART HOME.

Panel sterowania LCD z ekranem dotykowym, zaawansowany systemu BMS (Building Management System)

Komfovent DOMEKT to jakość potwierdzona międzynarodowymi certyfikatami:

Rekuperacja. Jak wybrać centralę wentylacyjną (rekuperator)

Rekuperacja. Jak wybrać centralę wentylacyjną (rekuperator)

Instalacja systemu wentylacji - elementy składowe (EN)

Instalacja systemu wentylacji - elementy składowe (EN)

Rekuperacja - proste sterowanie. Dotykowy panel sterowania C6.1 i C6.2

Rekuperacja - proste sterowanie. Dotykowy panel sterowania C6.1 i C6.2

Logotyp Ventia

Więcej informacji uzyskasz:
Ventia Sp. z o.o. - wyłączny dystrybutor marki Komfovent
na terenie Polski

Napisz: info@ventia.pl
Zobacz: www.ventia.pl

Zadzwoń: 22 841 11 65

aktualizacja: 2018-05-29

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
 
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Produkty i firmy
Nowa hala produkcyjna Pro-Vent
Nowa hala produkcyjna Pro-Vent Firma Pro-Vent Systemy wentylacyjne z początkiem wiosny powiększyła swoją halę produkcyjną. Kolejne pomieszczenia produkcyjne pozwolą ...
Wentylatory Premium MiniVent® M1 firmy Helios
Wentylatory Premium MiniVent® M1 firmy Helios Wentylatory Premium MiniVent® M1, pasujące do otworów wentylacyjnych Ø100, Ø120 lub Ø150 mm, są najlepszym wyborem do wentylacji toalet, ...
Manipulator RC7 easy - komfortowa obsługa centrali wentylacyjnej
Manipulator RC7 easy - komfortowa obsługa centrali wentylacyjnej Nowością w ofercie firmy PRO-VENT jest graficzny manipulator RC7 easy, przeznaczony do obsługi central wentylacyjnych Mistral.

Klimatyzatory Daikin Stylish, czyli klimatyczne metamorfozy wnętrz

Wnętrze musi mieć swój charakter. To zrozumiałe. Chodzi przecież o to, aby zaznaczyć nasz indywidualizm, a jednocześnie poczuć się w domu prawdziwie komfortowo. Potrzebna jest więc nie tylko spójna koncepcja aranżacyjna, ale także sprawdzone sposoby na stworzenie przyjaznego klimatu - w dosłownym tego słowa znaczeniu.

topowe produkty

Bezprzeponowy Płytowy Gruntowy Wymiennik Ciepła PROVENT-GEO

Wymiennik Ciepła PROVENT-GEO to unikatowe, oryginalne rozwiązanie umożliwiające pozyskanie zawartego w gruncie chłodu latem oraz ciepła w okresie grzewczym w maksymalnie wydajnym stopniu.
Najbardziej znane marki
Rekuperatory - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Budujemy Dom 6/2018

Tematem przewodnim najnowszego numeru BUDUJEMY DOM są dachy. W specjalnym poradniku inwestora i wykonawcy, przygotowanym wspólnie ze specjalistami z...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze