Budujemy Dom
Instalacje / Wentylacja i klimatyzacja / Topowe produkty

Jak skutecznie zaplanować wentylację, aby była energooszczędna?

Szukasz sposobu wentylacji, który zaoszczędzi energię, a tym samym znacznie zmniejszy wydatki? Zastanawiasz się, jak sprawić, aby w każdym pomieszczeniu Twojego domu było przyjemnie ciepło? Skuteczne sposoby osiągnięcia tych celów są w zasięgu ręki.

Jak skutecznie zaplanować wentylację, aby była energooszczędna?

Dlaczego warto pomyśleć o rekuperatorze?

Rekuperator dba o to, aby powietrze w domu było świeże, odpowiednio ciepłe i wilgotne. Jego zadaniem jest odzyskiwanie ciepła ze zużytego i usuwanego z pomieszczenia powietrza, a następnie ogrzewanie świeżego powietrza pozyskanego z zewnątrz.

Jakie korzyści przyniesie instalacja rekuperatora?

Zdrowe powietrze. Rekuperator Marley bez problemu utrzyma komfortowy, świeży stan powietrza. Ochroni przed nieprzyjemną wilgocią, a w okresie zimowym zadba o optymalny poziom nawilżenia. Nie dopuści do tworzenia się pleśni i do rozwoju innych szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów. Od tej pory możesz oddychać spokojnie o każdej porze dnia i nocy.

Oszczędność energii. Specjalna konstrukcja pozwala na błyskawiczne gromadzenie lub oddawanie dużych ilości ciepła. Potrafi z powodzeniem odzyskać aż 85% ciepła! Chroni przed ogromną utratą energii - z obecnością urządzenia regularne wietrzenie szczelnych pomieszczeń stanie się już niepotrzebne.

Rekuperator jest wyposażony w filtr G3, który m. in. przechwytuje większe pyłki kwiatowe, mgłę i zadymienie. Można też zastosować filtr F7, skuteczny przy wychwytywaniu sadzy i różnych pyłów przemysłowych. URZĄDZENIE Z POWODZENIEM ZATRZYMUJE WIĘKSZOŚĆ ZWIĄZKÓW CHEMICZNYCH WCHODZĄCYCH W SKŁAD SMOGU.

Rekuperator Marley - sposób na skuteczną wentylację w Twoim domu

Rekuperator Marley - sposób na skuteczną wentylację w Twoim domu

Niski pobór energii. Rekuperator Marley pobiera bardzo niską dawkę energii - mniej więcej tyle, co żarówka siedmiowatowa, telewizor w stanie czuwania albo lodówka energooszczędna. W związku z tym nie zaobserwujesz żadnego drastycznego wzrostu rachunków za prąd.

Dyskretne działanie. Silnik jest oddalony od środka pomieszczenia i znajduje się od jego zewnętrznej strony. Dzięki temu urządzenie pracuje dużo ciszej niż wiele innych dostępnych na rynku. Nie musisz więc martwić się niepotrzebnym hałasem.

Prostota obsługi. Rekuperatorem możesz sprawnie sterować za pomocą pilota, nawet jeśli połączysz ze sobą dwa urządzenia. Co więcej, w przypadku obecności dwóch jednostek znacznie wzrasta efektywność ich działania.

Łatwość montażu. Wystarczy wywiercić otwór przez ścianę, zamontować urządzenie i podłączyć do prądu. To duża wygoda, nieprawdaż?

Rekuperator Marley - sposób na skuteczną wentylację w Twoim domu

Skuteczna i energooszczędna dystrybucja ciepła w domuCo zrobić, aby wszystkie pomieszczenia w domu były równomiernie ogrzane?

W domach i mieszkaniach często występują silne spadki temperatury między pomieszczeniami ogrzewanymi, a sąsiadującymi z nimi chłodniejszymi. Bywa, że w salonie jest przyjemnie ciepło, zaś w przedpokoju panuje mało komfortowy chłód. Problem może rozwiązać wewnętrzny wentylator do optymalnej dystrybucji ciepła. Dzięki niewielkiej głębokości montażowej wentylatora zestaw można zastosować nawet przy ścianach o grubości od 110 mm.

WAŻNE: zestaw znacząco przyczynia się do obniżenia kosztów ogrzewania.

Obsługa

Pilot zdalnego sterowania sprawia, że obsługa jest wyjątkowo wygodna. Wyjątkowo cichy wentylator można regulować w zakresie dziewięciu stopni mocy, a przy maksymalnie 2,5 W zapewnia oszczędne zużycie prądu.

Montaż

Zestaw Marley umożliwia równomierną i energooszczędną dystrybucję ciepła do sąsiadujących, chłodniejszych pomieszczeń. Jest gotowy do montażu. Przy wbudowaniu wystarczy wykonać kilka kroków:

 • Ustalić miejsce montażu i wykonać otwór w ścianie na rurę o średnicy 125 mm.
 • Skrócić rurę wentylacyjną odpowiednio do grubości ściany i włożyć w otwór w ścianie.
 • Wsunąć wentylator w rurę wentylacyjną.
 • Umieścić skrzynkę kontrolera pod tynkiem w ścianie.
 • Ułożyć kabel przyłączeniowy między skrzynką kontrolera i siecią elektryczną (230 V) oraz wentylatorem i go podłączyć.
 • Zakryć otwory w ścianie tynkiem/gipsem.
 • Włożyć anemostaty po obu stronach do rury wentylacyjne - i gotowe.

Skuteczna i energooszczędna dystrybucja ciepła w domu

Zawartość:

 • 1 wentylator o Ø 125 mm przy 100 mm głębokości montażowej
 • 1 pilot zdalnego sterowania czarny, z baterią
 • 1 skrzynka kontrolera z modułem radiowym, z przewodem przyłączeniowym 230 V i przewodem zasilającym o długości 2 m do wentylatora
 • 1 rura wentylacyjna o Ø 125 mm, biała, długość 250 mm
 • 2 anemostaty o Ø 125 mm, białe
Logo Marley 

KONTAKT:
www.marley.pl

aktualizacja: 2018-02-20
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze