Budujemy Dom

Domowy osuszacz powietrza - na pranie, na wilgoć i do domku letniskowego

Osuszacz powietrza ma zastosowanie na budowie, gdy trzeba wysuszyć ściany i podłogi przed malowaniem czy układaniem warstw podłogi. Osuszacz powietrza jest niezbędny w remontowanym czy wykańczanym wnętrzu zimą.

Na filmie omawiamy inne zastosowanie osuszacza - do celów domowych. Wilgotność powietrza już 60-70% skutkuje utrzymywaniem się nieprzyjemnego zapachu stęchlizny i prędzej czy później pojawieniem się pleśni i grzyba na ścianie.

Domowy osuszacz to niewielkie urządzenie, które obniży poziom wilgoci w pomieszczeniu - to pochłaniacz wilgoci, który będzie przydatny, jeśli w domu czy w mieszkaniu suszymy pranie, gotujemy, mieszkamy, czyli... produkujemy dużo wilgoci.

Pamiętajcie, większość mieszkań ma dziś problemy z wentylacją, bo zbyt szczelne okna ograniczają wymianę powietrza. Osuszacz powietrza to wydatek kilkaset złotych, a może okazać się panaceum na problemy ze złym samopoczuciem i powracającymi chorobami domowników.

Najciekawsze zastosowanie osuszacz powietrza znajdzie w... domku letniskowym. Znacie ten przykry zatęchły zapach, wyczuwany po zimie? Źle ogrzewane pomieszczenie chłonie wilgoć, a w powietrzu pojawia się zapach stęchlizny i grzyba. Mały domowy osuszacz będzie regulował poziom wilgoci, nie dopuści do zawilgocenia domu. Wystarczy tylko nie dopuścić, by temperatura wewnątrz domku nie spadła poniżej 5 stopni i problemów z jakością powietrza i stanem wnętrza po zimie - nie będzie.

Produkty i firmy
Cykl szkoleń autoryzacyjnych dla instalatorów
Cykl szkoleń autoryzacyjnych dla instalatorów Firma Ventia od początku roku prowadzi w całej Polsce bezpłatne szkolenia autoryzacyjne dotyczące central wentylacyjnych Komfovent DOMEKT. ...
HRU-WALL-RC - decentralny rekuperator z pilotem
HRU-WALL-RC - decentralny rekuperator z pilotem HRU-WALL-RC to rekuperator decentralny jednorurowy wyposażony w regeneracyjny wymiennik ceramiczny. Przeznaczony jest do montażu w jednym pomieszczeniu. ...
Kompletny system wentylacyjny Lindab Willa Wentylacja
Kompletny system wentylacyjny Lindab Willa Wentylacja Firma Lindab opracowała kompleksowy i energooszczędny system wentylacji mechanicznej dla budynków mieszkalnych.

Czy można żądać wymontowania w bloku wentylacji mechanicznej, która powoduje dyskomfort cieplny?

Czy mogę wystąpić do Spółdzielni o wyłączenie wentylacji mechanicznej? Czy też przy wejściu w życie zmiany rozporządzenia Spółdzielnia winna obligatoryjnie wymontować wentylację mechaniczną?

polecane produkty i technologie

Jak zamontować klimatyzator przypodłogowy?

Klimatyzacja jako alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań ogrzewania domu. Wentylacja, osuszanie i oczyszczanie powietrza dzięki jednemu urządzeniu. Zobacz wszystkie odsłony nowoczesnej klimatyzacji domowej. Szczegółowy montaż klimatyzatora przypodłogowego.
Najbardziej znane marki
Rekuperatory - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".