Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2008

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Pokój nie tylko komputerowy

Chyba każdy z nas korzysta w domu z komputera i Internetu. I nie tylko służy on nam jako narzędzie pracy, ale przede wszystkim źródło informacji. Warto więc, nawet jeśli zawodowo nie pracujemy w domu, przeznaczyć oddzielne pomieszczenie na kącik komputerowy. Przyda się nie tylko jako miejsce do buszowania po Internecie, ale również jako domowa biblioteczka i czytelnia.

 

Wygodne miejsce

Pokój nie tylko komputerowy 
 (fot. Vox)
Ulokowanie gabinetu zależy od specyfiki pracy. Jeśli przyjmujemy pacjentów lub interesantów – gabinet warto urządzić w pobliżu wejścia do domu lub zorganizować osobne wejście – wizyty nie narusz ą wówczas prywatności domowników. Gabinet położony w pobliżu miejsca, gdzie toczy się życie rodzinne, np. sąsiadujący z salonem lub kuchnią, będzie wygodnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie pracują zawodowo w domu, korzystają z komputera jedynie prywatnie i przez krótki okres czasu, i podczas pracy chcą np. mieć na oku bawią- ce się w salonie dzieci.

 

Pokój odseparowany od reszty domu sprzyja skupieniu i koncentracji, idealny jest więc do pracy twórczej dla grafika, pisarza, programisty lub architekta. Gabinet taki można zorganizować na poddaszu lub w zaadaptowanej na ten cel piwnicy.

Modern czy classic

Styl i wyposażenie pokoju do pracy zależy głównie od tego, kto będzie w nim pracował i czy będzie przyjmował tu gości (interesantów, pacjentów). Młody architekt czy grafik swoje miejsce pracy urządzi zapewne w nowoczesnym stylu – prosto i dynamicznie. Tak, by „cię- żar” mebli nie ograniczał swobody pracy a inspirował do kreatywnego myślenia. Gabinet prawnika, biznesmena czy polityka powinien być urządzony prestiżowo, najlepiej w klasycznym stylu. Jeśli gospodarz przyjmuje służbowo gości, gabinet będzie jego pierwszą wizytówką. Dlatego warto zainwestować w meble wysokiej jakości i „z charakterem”, podkreślającym styl wnętrza i profesjonalizm właściciela.

Pełny artykuł w PDF: Pokój nie tylko komputerowy


 

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2008
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2008

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".