Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2009

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Zlewozmywaki i baterie

Od nich tak naprawdę zaczyna się kuchnia. Choć kuchenka i piekarnik mają wielki udział w przyrządzaniu posiłków, wszelkie zabiegi kulinarne bez dostępu do bieżącej wody nie są możliwe – wie o tym każdy, komu choć na chwilę zabrakło jej w kuchennym kranie.

Zlewozmywaki i baterie
(fot. Alveus)

Zmywanie dla chętnych

Zlewozmywak nietrudno dziś dobrać do wystroju kuchni. Nowoczesne tworzywa – efektowna stal, odporne kompozyty, urokliwy kamień i ceramika – ułatwiają formowanie interesujących i praktycznych kształtów. Niektóre z nich poddają się barwieniu, dzięki czemu do kuchni możemy wprowadzić modny i ożywczy kolor. Gama modeli, od pojedynczych, kawalerskich, po rozłożyste zlewy 2,5-komorowe z bogatym zestawem akcesoriów, pozwala wybrać urządzenie o optymalnej pojemności.

 

Podobnie jest z bateriami: finezji kształtów i wykończeń dorównuje komfort użytkowania. Dlatego do wnętrza w każdym stylu znajdziemy atrakcyjny zestaw, a wykorzystując zdobycze nowoczesnej techniki, wyposażymy stanowisko „mokrej roboty” tak funkcjonalnie, że chętni do zmywania będą ustawiać się w kolejkach.

Retro wdzięk i szyk

Funkcja podporządkowana dyktatowi stylu. Czasem trochę mniej wygody, więcej kręcenia kurkami, ale za to jaki efekt wizualny! Wnętrze retro to strefa mosiądzu, miedzi, naturalnego kamienia, malowanej i reliefowanej ceramiki. Mile widziane kamienne „przetwory” w postaci kompozytów i konglomeratów, ale bez harców kolorystycznych. Stal dopuszczalna w formach przypominających dawne zlewy kuchenne na wielkopańskich dworach.

Design wychłodzony

Nowoczesność nie jest nudna. W świecie minimalizmu liczy się właśnie wyrafinowany detal. W bezpretensjonalnych pragmatycznych aranżacjach w stylu skandynawskim królują harmonijne kształty i doskonałe proporcje. Zlewozmywak ma nie razić, ale może także zdobić – materiałem, odcieniem, pomysłem. Górująca nad nim bateria zwraca uwagę, dlatego to na niej spoczywa dekoratorska misja.

 

Do kuchni nowoczesnych dobieramy baterie ascetycznie proste lub, przeciwnie, wyjątkowo oryginalne. Jest tylko jeden warunek: nowoczesność jest tu synonimem funkcjonalności absolutnej. Znajdziemy wiele takich modeli, zarówno wśród baterii, jak i zlewozmywaków.

U źródła kolorów

Barwne zlewozmywaki rodzą się w głowach projektantów, odkąd spopularyzowały się tworzywa kompozytowe – to one pozwalają wykorzystać całą paletę. Taki zlew będzie wyglądał efektownie na tle blatu obitego blachą lub wykonanego z białego, szarego, beżowego lub czarnego kamienia. Będzie też świetnym komponentem kolorystycznym kuchni umeblowanej szafkami w żywym kolorze. Do kompletu – bateria ze stali lub... w tym samym odcieniu.

 

Agnieszka Rezler

Pełny artykuł w PDF: Zlewozmywaki i baterie

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2009
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2009

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".