Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2009

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Domowe zaplecze techniczne

Dom to nie tylko gustowny wystrój i familijny klimat – to także cała złożona maszyneria techniczna, której zadaniem jest zapewnić gładkie, niemal bezobsługowe funkcjonowanie domowego organizmu. Wytwarzanie i dystrybucja ciepła, chłodzenie, a także oczyszczanie, począwszy od powietrza, poprzez wodę, aż po powierzchnie, meble i odzież – wszystkie te procesy wymagają odpowiednich urządzeń.

Domowe zaplecze techniczne
(fot. Purmo)
Nowoczesne grzejniki – finezyjne, interesujące, piękne albo zabawne. Pokazujemy je dziś bez kompleksów; dla niektórych warto nawet poszukać specjalnego miejsca!

 

Na rynku znajdziemy takie, które brawurową formą i kolorem podkreślą nowoczesność minimalistycznego loftu, ale i takie, w których rytm wyszukanych żeberek udekoruje wnętrze przepełnione nastrojem tradycji. Żartobliwie barwne i szykownie błyszczące. Stalowe, kamienne i... drewniane. Dowolne.

 

Nowe formy, ale także nowe funkcje. Dziś grzejniki mogą nie tylko grzać; te najbardziej pomysłowe dzielą przestrzeń, meblują wnętrze wchodząc w rolę półek, wieszaków czy luster, zastępują balustradę przy schodach... lub po prostu żyją własnym życiem jako unikalne formy przyciągające spojrzenia.

Zarządzanie powietrzem

Dawniej mogło być ciepłe albo świeże – w domach, ogrzewanych niepoddającym się regulacji systemem centralnym, trzeciej możliwości nie było. Dziś powietrze w naszej przestrzeni mieszkalnej może być krystalicznie czyste, odpowiednio nawilżone, a także komfortowo ciepłe. Zadbają o to nowoczesne inteligentne urządzenia, cichsze i wydajniejsze niż dawniej, a w dodatku ubrane w coraz piękniejszą szatę – jak widać i tutaj dotarła wymagająca moda.

 

To dobrze, ponieważ nie wszystko można ukryć w kotłowni. Czasem brakuje na to miejsca – wtedy kocioł grzewczy wkracza na pokoje. Dla klimatyzatorów i nawilżaczy jedyna właściwa lokalizacja to pomieszczenie najintensywniej użytkowane przez rodzinę. Dlatego tak ważna jest ich cicha praca i elegancka, atrakcyjna forma zewnętrzna.

 

Agnieszka Rezler

Pełny artykuł w PDF: Domowe zaplecze techniczne

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2009
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2009

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".