Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2010

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Planujemy garderobę

Garderoba pozwala nam uwolnić przestrzeń mieszkalną od nadmiaru rzeczy i mebli. Zapewnia też luksus doboru stroju i oceny własnego wyglądu w spokoju i odosobnieniu. Warto wykorzystać te możliwości.

Planujemy garderobę
(fot. Art de Vivre)
Jak wiele mamy do ukrycia, okazuje się dopiero wtedy, gdy magazynowe zaplecze w naszym domu jest niewystarczające. Ubrania sezonowe po sezonie, zmiany pościeli i ręczników, zasłony, narzuty, obrusy. Do tego dziesiątki par butów – także te na wielkie okazje, które zakładamy dwa razy w roku. Stroje pływackie, drobny sprzęt sportowy, kapelusze, parasole... Najlepiej, gdy to wszystko na co dzień nie wchodzi nam w paradę.

 

W przechowywaniu rzeczy ważny jest czytelny klucz, który pozwoli łatwo je odnaleźć. Dlatego, jeśli to możliwe, zaplanujmy obszerny schowek w strefie wejściowej. Dzięki temu unikniemy przenoszenia ciepłych kurtek, kozaków, kaloszy i deskorolki w głąb domu. Zimowe okrycia spędzą tu letni urlop, a deska pływacka i wrotki naszej pociechy spokojnie przezimują. Blisko kuchni i jadalni, czyli pomieszczeń intensywnie użytkowanych, warto ukryć odkurzacz, szczotki i środki czystości – w tym rejonie będą najczęściej potrzebne.

 

Garderoby osobiste, najlepiej oddzielne, usytuujmy przy sypialniach i łazience; to zgodne z naturalnym kierunkiem porannego ruchu. Jeśli brak nam miejsca na osobne pomieszczenia, przeznaczmy jedną ze ścian sypialni na szczelną zabudowę wnękową. Komfortowy sen nie wymaga tak wiele przestrzeni, jak nasze rzeczy. Za to w uporządkowanym wnętrzu łatwiej nam będzie wypocząć. Blisko sypialni i pralni, jeśli taką przewidziano, powinno się znaleźć miejsce na deskę do prasowania – trzeba tu pamiętać o dobrym oświetleniu.

 

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym „Wnętrza 2010”

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2010
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2010

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".