Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2011

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Kuchenne AGD

Dzięki nim jadamy smaczniej i zdrowiej, mamy coraz więcej czasu, a także coraz więcej rozrywki. Bo nowoczesne urządzenia kuchenne doskonale się z nami komunikują. Zresztą już samo ich kupowanie to ciekawe i niebanalne zajęcie!

Epoka lodowcowa

Drużyna zawodowców - Kuchenne AGD
(fot. Poggenpohl)
Obszary wielkiego chłodu są w kuchni bardzo istotne i wciąż się rozrastają – tu nie ma prawa dotrzeć globalne ocieplenie. To dzięki niskim temperaturom i odpowiednim urządzeniom mamy szansę jadać świeże produkty, nie biegając dwa razy dziennie do najbliższego sklepu czy na warzywny bazar. Dziś jest to ważniejsze, niż 10 czy 15 lat temu; mamy mniej czasu, a sklepy są lepiej zaopatrzone, co sprawia, że wielu z nas woli zrobić duże zakupy raz w tygodniu. Tymczasem produkty żywnościowe miewają bardzo różne potrzeby i wymagania. Lubią być przechowywane w różnych temperaturach i przy rozmaitych stopniach wilgotności powietrza. Potrzebują także coraz więcej miejsca.

 

Wybierając sprzęt chłodniczy, musimy zdecydować, co jest nam najbardziej potrzebne. Czy wolimy rozwiązanie typu kombi – chłodziarko-zamrażarkę z proporcjonalnym podziałem na strefy chłodzenia i mrożenia, czy też bardziej praktyczna okaże się dla nas duża lodówka z niewielkim zamrażalnikiem i osobna pojemna zamrażarka. A może urządzenie typu side-by-side, czyli potężna lodówka dwudrzwiowa? Taka zajmie w kuchni wiele miejsca, ale można liczyć na to, że zaspokoi wszystkie nasze potrzeby. Warto przy tym pamiętać, że lodówki wolno stojące mają znacznie większą kubaturę, niż modne od pewnego czasu chłodziarki do zabudowy o podobnych wymiarach zewnętrznych, ponieważ w ich przypadku na te wymiary składają się także boczne ścianki i drzwi szafki, w której montujemy urządzenie.

 

A skoro mowa o obudowach, trzeba zauważyć, że zakup sprzętu wolno stojącego nie skazuje naszej kuchni na siermiężny techniczny wygląd. Producenci sprzętu AGD wykazują coraz więcej fantazji, zatrudniając do projektowania najlepszych światowych designerów. Sprawia to, że lodówka w obudowie ze stali szlachetnej – przebój rynku sprzed kilkunastu lat – dziś nie jest już zaliczana do awangardy, lecz raczej do kuchennej klasyki. Dostaniemy bowiem chłodziarki w pełnej gamie kolorów, w obudowach stylizowanych na vintage, a także ozdobionych grafiką, malarstwem czy fotografią. A jeśli komuś zamarzy się lodówka w „diamentowej” szacie? Cóż, wystarczy spojrzeć na zdjęcie nr 3 lub obejrzeć kolejną stronę…

 

Agnieszka Rezler

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym „Wnętrza 2011”

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2011
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2011

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".