Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2011

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Wanny i natryski

W salonie kąpielowym – wyeksponowane na środku, w małej łazience – kompaktowe, o kształcie, który umożliwia idealnie wpasowanie ich w narożnik. Warto wybierać rozwiązania modne, nowoczesne i stylowe, ale przede wszystkim te odpowiadające naszym potrzebom.

Piana, bąbelki i świece...

Kąpiele z fantazja - Wanny i natryski
(fot. Deante)
Łazienka to coraz częściej pokój kąpielowy. Aż się prosi, by pośrodku takiego salonu ustawić piękną wannę. Oprócz tego, że będziemy mieli do niej doskonały dostęp, z całą pewnością zyskamy spektakularny efekt wizualny oraz poczucie luksusu. Wszak wanny wolno stojące są najbardziej reprezentacyjne, szczególnie gdy łączą romantyzm ze współczesnością. Wszystko to doskonale uzupełnią stojące obok baterie.

 

Oryginalnie wygląda też wanna wpuszczona w podłogę (choć trzeba ją zaplanować na etapie projektu domu). Podobny efekt osiągniemy, obudowując wannę stojącą na posadzce szerokim podestem. Jednak aby to zrealizować, łazienka musi być na tyle wysoka, by po podeście można było swobodnie chodzić.

 

Wybór wanien jest ogromny, znajdziemy niecki klasyczne o prostej formie, nowoczesne o oryginalnym wyglądzie, historyzujące, nawiązujące do różnych okresów i drewniane balie. Oprócz jednobarwnych są modele w fantazyjne, jaskrawe wzory.

 

Różnorodność kształtów wanien pobudza wyobraźnię – znajdziemy modele trójkątne, owalne, okrągłe, pięcio-, sześcio-, ośmiokątne, a nawet o kształcie nieregularnym, np. w formie łzy, wykonane z różnych materiałów. Kształt trójkąta lub pięciokąta mają modele narożne, które mogą być symetryczne lub asymetryczne, a te ostatnie – prawe lub lewe. Jeśli to nam nie wystarcza i w tak szerokiej ofercie nie znajdujemy wymarzonego modelu, możemy zamówić nieckę na wymiar, praktycznie o dowolnym kształcie, choć zamówienie takie na pewno będzie słono kosztować. Najczęściej wybieramy wanny prostokątne o długości 100–200 cm i szerokości 70–100 cm. Aby niecka sprzyjała długim kąpielom, musi być wygodna, czyli wyprofilowana, o długości min. 140 cm i szerokości min. 100 cm.

 

Małgorzata Kolmus

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym „Wnętrza 2011”

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2011
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2011

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".