Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2011

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Urządzamy pokój dziecka

Z każdym rokiem życia poszerzamy swoje horyzonty. Ale początki są skromne: pokój dziecka to niemal cały jego świat. Jego staranna aranżacja – wygodna i bezpieczna, uwzględniająca potrzeby małego człowieka i kształtująca poczucie piękna – jest po prostu naszym obowiązkiem.

Urządzamy pokój dziecka
(fot. Meble Vox)
Nikt nas w tym dziele nie wyręczy. W dodatku można stwierdzić, że w procesie projektowania pokoju dziecięcego rodzice są absolutnie niezastąpieni. Bo dziecko nie powinno dorastać w środowisku stylistycznym oderwanym od środowiska pozostałych członków rodziny, choćby najpiękniejszym. Nie twórzmy dla niego sztucznego świata, opartego na gotowych schematach. Nawet jeśli nasza pociecha kocha kucyki Pony, Atomówki czy Bena Tena, pozostawmy je tam, gdzie ich miejsce: na półce lub w domowej płytotece DVD. A dziecku zapewnijmy pole do własnej artystycznej kreacji. I trzymajmy styl: niechaj wystrój pokoju dziecięcego będzie stylistyczną emanacją wystroju całego domu. Tyle że weselszą, bardziej kolorową, pozostawiającą więcej miejsca wyobraźni.

Witaj w domu!

Noworodek i niemowlę potrzebują bardzo niewiele i… tak wiele. Bezpieczeństwa, spokoju, higieny. Dlatego najważniejsze w pokoju maluszka będą: wygodne łóżeczko z regulacją poziomu i możliwością częściowego demontażu balustradki, dostęp światła i świeżego powietrza oraz proste, łatwe do utrzymania w czystości meble. Kolory: jasne, pastelowe, sprzyjające odprężeniu. Wzory: spokojne i stonowane. Nieliczne barwne akcenty w postaci zabawek, karuzelek czy obrazków na nieagresywnym tle będą skuteczniej przyciągały dziecięcą uwagę. Na dziesiątki wchłaniających kurz i roztocza pluszaków przyjdzie jeszcze czas.

 

Ważna jest także wygoda mamy; warto wstawić do pokoju praktyczne komody (najwygodniejsze do przechowywania ubranek), przewijak i wygodny fotel, w którym spędzimy niejedną godzinę karmiąc i tuląc maleństwo do snu.

 

Agnieszka Rezler

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym „Wnętrza 2011”

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2011
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2011

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".