Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2012

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Wanny i natryski

Co lepsze: wanna czy prysznic? Wybierzmy wariant, który zapewni nam więcej odprężenia i satysfakcji. Albo… nie wybierajmy wcale. Zgarnijmy całą pulę!

Wanny i natryski
(fot. Kaldewei)
Nasze łazienki rosną, a wraz z nimi rosną nasze możliwości. W dużej łazience wanna nie kłóci się z kabiną natryskową. W bardzo dużej możemy pozwolić sobie na jeszcze więcej: wannę dwuosobową o niecodziennej formie, w dodatku demonstracyjnie wyeksponowaną w centralnym punkcie pomieszczenia, a także na kabinę o niestandardowych rozmiarach. Modele na planie koła, wydłużonego prostokąta czy muszli ślimaka wymagają znacznie więcej miejsca, niż kabina narożna o ćwierćkolistym rzucie.

 

Jeszcze więcej przestrzeni trzeba przeznaczyć na modną kabinę typu Walk In; nawet jeśli jej wymiary nie wykraczają poza standard, otwarta struktura sprawia, że musimy mieć wokół sporo wolnego miejsca, aby pryskająca woda nie zalała pozostałych łazienkowych urządzeń. Z tego samego powodu największy apetyt na przestrzeń ma natrysk pozbawiony kabiny. Wygląda bardzo efektownie i zapewnia nieograniczoną swobodę ruchów, ale tylko w naprawdę dużej łazience przysporzy nam więcej radości niż kłopotów. Paleta koncepcji estetycznych jest bardzo bogata. Odkąd do świata wanien triumfalnie wkroczyły nowoczesne kompozyty, tworzywa sztuczne i kolory, możemy zafundować sobie kąpiel w dowolnym odcieniu.

 

Znajdziemy też modele szklane, kamienne, drewniane i żeliwne, a obok form klasycznych kształty historyzujące lub zdecydowanie futurystyczne. Kabina nie musi być polistyrenowym prostopadłościanem; jej ściany mogą być szklane, a ramy – w dowolnym kolorze albo… może nie być ich wcale (rolę konstrukcji pełnią wtedy zawiasy). Możemy też wymurować ją i obłożyć kamienną lub szklaną mozaiką. Co wybrać?

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym "Wnętrza 2012"

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2012
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2012

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".