Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2012

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Umywalka, sedes, bidet

Umywalka, sedes i towarzyszący im coraz częściej bidet to „łazienkowy elementarz” – zestaw podstawowy, bez reszty oddany swoim funkcjom. Jednak mimo ściśle sanitarnego charakteru, urządzenia te w nowoczesnym wydaniu mogą mieć swój udział w dziele dekoracji wnętrza.

Sztuka wyboru

Umywalka, sedes, bidet
(fot. Roca)
W urządzenia sanitarne warto zaopatrywać się kompleksowo, dobierając jednocześnie cały zestaw. Wielu producentów oferuje bogate kolekcje sprzętów w różnych wersjach użytkowych; zwykle możemy wybrać rozmiar umywalki, sposób jej montażu (na szafce, w blacie, na stelażu, postumencie lub półpostumencie), a także stojącą lub podwieszaną wersję miski ustępowej i bidetu.

 

Dobór urządzeń z jednej linii wzorniczej zapewnia stylistyczny porządek i harmonię wystroju łazienki. Gwarantuje też jednolitość kolorystyki, ale tylko pod warunkiem, że nasze zakupy będą pochodzić z jednej dostawy, czyli z jednej partii produkcyjnej. Nawet sprzęty z tej samej firmy, jeśli wyprodukowano je w dużym odstępie czasu, mogą minimalnie różnić się od siebie odcieniem, dlatego łazienkę warto zagospodarowywać planowo.

 

Od zasady jednorodności jest jeden wyjątek. To umywalka. Wybór modelu z odmiennego tworzywa, w nieco innym stylu i kolorze, niż reszta wyposażenia, może okazać się rozwiązaniem bardzo efektownym. Wprawdzie w świecie sanitariatów ze względów higienicznych i technicznych wciąż króluje ceramika, ale już w dziedzinie umywalek swoboda materiałowa jest znacznie większa. Kompozyty kamienne, szkło, drewno i stal – każde z nich ma swoją specyfikę i w inny sposób inspiruje wyobraźnię projektantów.

 

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym "Wnętrza 2012"

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2012
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2012

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".