Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2012

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Meble i akcesoria łazienkowe

Ostatnie, ale niepoślednie – w wystroju łazienki równie istotne, jak urządzenia sanitarne. Bo oprócz tego, że powinny być atrakcyjne, wygodne w codziennym użytkowaniu i wyjątkowo trwałe, mają też inną, ważną dla ogólnej wymowy wnętrza rolę: muszą ukryć wszystko to, co ma pozostać w ukryciu

Meble i akcesoria łazienkowe
(fot. HTH)
Zakup mebli i akcesoriów do łazienki odbywa się zwykle na końcowym etapie jej aranżacji. Wielu z nas pozostawia na ostatnią chwilę nie tylko wycieczkę do sklepu, ale także decyzję o tym, jakie umeblowanie doda naszemu salonowi kąpielowemu najwięcej urody. Dlaczego? Bo zwykle brak nam czasu na spokojne zastanowienie, a poza tym, wstyd przyznać, o meblach i łazienkowych dodatkach na etapie projektu często po prostu zapominamy.

 

To prawda, że im lepsze planowanie, tym doskonalszy ostateczny efekt. Ale nawet poniewczasie nie warto załamywać rąk. Jeśli naszą łazienkę wykończyliśmy i wyposażyliśmy w stylu klasycznym, zharmonizowanym i dość zachowawczym – a jest to ulubiony przez Polaków model aranżacyjny – może się okazać, że „niechcący” stworzyliśmy idealne tło dla meblarskich eksperymentów. Proste formy urządzeń sanitarnych i stonowana gama kolorów: biel, beże, szarości – taka scenografia przyjmie chętnie zarówno szafki z barwnego lakierowanego MDF, jak i pokryte patyną dębowe antyki. Wybór należy do nas. Zatem – do dzieła!

Młoda moda

Nowoczesność to dziś prostota i lekkość formy: geometryczne linie podwieszanych szafek, modne komody i konsole na subtelnych nóżkach. To jednolita, ale żywa kolorystyka i miłe w dotyku powierzchnie, które dzięki warstwom ochronnym skutecznie stawiają czoła wodzie, a także gąbce i łagodnym detergentom. To również bogactwo rozwiązań funkcjonalnych: szufladki, przegródki, systemy bezuchwytowe i cichego domykania. Wreszcie humor w dodatkach – nowoczesna łazienka toleruje żywe kolory i tworzywa sztuczne.

 

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym "Wnętrza 2012"

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2012
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2012

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".