Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2012

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Oświetlenie w łazience

Niezbędne przy czynnościach higienicznych, pomocne w kreowaniu nastroju – oświetlenie pełni w łazience funkcje nie mniej ważne, niż urządzenia sanitarne. Krótko mówiąc: bez niego nie zabłyśniemy!

Oświetlenie w łazience
(fot. HTH)
Światło w łazience ma do spełnienia trzy zasadnicze funkcje. Po pierwsze, musi być nam pomocne w czynnościach pielęgnacyjnych. Po drugie, wraz z innymi elementami aranżacji powinno współtworzyć przyjemny, sprzyjający rozluźnieniu i regeneracji klimat. Po trzecie wreszcie, ma służyć podkreśleniu urody łazienkowego wystroju. Dlatego instalację oświetleniową powinniśmy zaplanować zanim jeszcze do wnętrza wkroczą hydraulik z glazurnikiem.

Najlepiej przygotować projekt na etapie prac architektonicznych i pod okiem doświadczonego fachowca. Nawet nieduża toaleta – jeśli ma spełniać jakąkolwiek funkcję poza sanitarną – wymaga dwóch źródeł światła. Górna lampa nie zapewni nam oświetlenia odpowiedniego choćby do skontrolowania stanu makijażu.

W dużym pomieszczeniu kilka planów świetlnych to elementarny warunek poczucia komfortu. Ważne przy tym, by zapewnić sobie możliwość niezależnego operowania źródłami światła – prosty system włącz/ wyłącz, w którym świecą wszystkie lampy naraz albo żadna, nie będzie tu praktyczny. Inne oświetlenie potrzebne jest przy czynnościach pielęgnacyjnych nad umywalką, inne – podczas nastrojowej kąpieli, jeszcze inne przy… sprzątaniu. Warto o tym pamiętać i nie pozostawiać w cieniu nawet tych mniej atrakcyjnych elementów, jakimi są sedes i bidet.

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym "Wnętrza 2012"

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2012
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2012

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze