Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2012

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Hydromasaż - wanny i panele

Skoro wykorzystujemy wodę na co dzień w celach higienicznych i sanitarnych, czemu nie „zatrudnić” jej na pełen etat – dla naszego zdrowia i relaksu, a także dla poprawy samopoczucia?

Hydromasaż - wanny i panele
(fot. Kaldewei)
Odpowiednio ukierunkowany strumień wody ma zbawienne działanie na ludzki organizm, w dodatku działa subtelniej niż najdelikatniejszy masażysta. Pomijając początkową inwestycję, za seanse nie musimy płacić. W dodatku możemy je odbywać nie wychodząc z domu!

 

Masaż wodny pobudza krążenie krwi, a tym samym poprawia stan tkanek podskórnych i skóry. Pomaga w dolegliwościach mięśniowych, przynosi ulgę przy bólach stawów i kręgosłupa. Regeneruje nadwątlone siły, relaksuje i koi nerwy, niwelując stany napięcia. A także sprawia mnóstwo przyjemności!

Relaks dla leniwych

To żart – masująca kąpiel w wannie pomoże każdemu. A ponieważ na rynku znajdziemy coraz więcej prostych modeli jednoosobowych, wielki salon kąpielowy nie jest nam niezbędny. Wystarczy 5 m2 i wydajna wentylacja. W przypadku systemów działających w obiegu zamkniętym nie ma znaczenia nawet ciśnienie wody w domowej instalacji. Ważniejsze, by urządzenie zamontowała autoryzowana ekipa. Musimy też pamiętać o zachowaniu łatwego dostępu do oprzyrządowania, który ułatwi konserwację systemu.

 

Najpopularniejsze warianty terapii wodnej w poziomie to masaż wodny (za pomocą strumienia prostego lub rotacyjnego, nazywanego śrubowym), powietrzno-wodny oraz powietrzny, tzw. perełkowy. Coraz więcej zwolenników ma też efektywny masaż ultradźwiękowy. Dzięki przenośnym matom możemy też skorzystać z kąpieli ozonowej, pobudzającej tkanki dzięki działaniu aktywnego tlenu.

 

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym "Wnętrza 2012"

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2012
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2012

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".