Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2012

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Kuchenne AGD

Dziś, by osiągnąć sukces w kuchni, wystarczy wcisnąć guzik lub dotknąć sensora. Nowoczesne urządzenia kuchenne wyręczają nas w pracy, a coraz częściej także w decyzjach.

Globalne ochłodzenie

Kuchenne AGD
(fot. Samsung)
Przechowywanie żywności to pierwszy krok do dobrej kuchni. Dziś, gdy większość z nas wybiera się na spożywcze zakupy rzadziej, za to przynosi z nich znacznie więcej niż kiedyś, wymagania stawiane lodówkom rosną. Żywność wymaga więcej miejsca, ma też swoje kaprysy dotyczące warunków przechowywania, czyli temperatury i wilgotności. Na szczęście dzięki nowoczesnym technologiom nawet o produktach, które spędziły w chłodziarce kilka dni możemy śmiało powiedzieć: świeże.

 

Do podtrzymujących świeżość sztuczek należą takie wynalazki, jak chłodzenie cyrkulacyjne, pokrywanie wnętrza lodówki powłokami antybakteryjnymi, utrzymywanie stałej wilgotności, a nawet działanie światłem, które wpływa na proces fotosyntezy produktów roślinnych. Chłodziarki coraz częściej wyposażone są w kilka stref chłodzenia, co pozwala przechowywać żywność o różnych wymogach w optymalnych warunkach. Szuflady z niezależnym dostępem sprzyjają energooszczędności (nie otwieramy za każdym razem całej lodówki), dozowniki do zimnych napojów i kostkarki do lodu pozwalają zaoszczędzić miejsce w kuchni, a wyświetlacze dostarczają cennych informacji (najbardziej zaawansowane modele „pilnują” nawet terminów przydatności produktów).

 

A co z wielkością urządzenia? Mamy do wyboru małą lodówkę uzupełnioną o osobną zamrażarkę, chłodziarkozamrażarkę do zabudowy lub pojemniejszą, wolno stojącą oraz naprawdę dużą lodówkę typu side by side z podzielnymi drzwiami. Nasz wybór powinien odzwierciedlać „kulinarno-zakupowy profil” rodziny czyli odpowiadać na jej praktyczne potrzeby.

 

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym "Wnętrza 2012"

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2012
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2012

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".