Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2012

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Planujemy przestrzeń dzienną

Formalnie czy nieoficjalnie, reprezentacyjnie czy raczej swojsko i przytulnie? Jak urządzić salon – wielofunkcyjną przestrzeń, w której krzyżują się ścieżki i upodobania wszystkich domowników? Odpowiedź jest prosta: komfortowo, pięknie i po swojemu!

Planujemy przestrzeń dzienną
(fot. de Sede)
Jeśli uważnie przyjrzymy się samym sobie, nasze działania z pewnością uwieńczy sukces. Aranżacja będzie bowiem idealna tylko wtedy, gdy sprosta naszym codziennym zwyczajom i oczekiwaniom. Co najczęściej robimy – lub chcielibyśmy robić – w salonie? Przesiadywać przy ogniu, słuchać muzyki w wygodnym fotelu, rozgrywać rodzinne turnieje scrabble` a czy może śledzić telewizyjne newsy leżąc na wygodnej kanapie… I oto mamy odpowiedź na pytanie, który element w naszym salonie powinien być najważniejszy. Elegancję i reprezentacyjny sznyt zapewni bogata oferta mebli, dodatków i materiałów wykończeniowych.

Na wszystko jest sposób. Małe wnętrze warto otworzyć na inne pomieszczenia: jadalnię, kuchnię, hol. Dodadzą mu przestrzeni jasne kolory i monolityczne, wtopione w tło umeblowanie, a także odpowiednie oświetlenie. Wydaje się, że równie trudno zagospodarować salon bardzo duży, o jakim marzą właściciele niewielkich domków; w rozległej przestrzeni „giną” meble i dekoracje. Ale taką przestrzeń można przecież podzielić. Najłatwiej to zrobić wyznaczając kilka odrębnych stref funkcjonalnych, na przykład wypoczynkową, telewizyjną i biblioteczną.

Narzędzi podziału jest wiele: można zbudować ceglaną lub fornirowaną ściankę, trejaż dla roślin, postawić parawan albo odpowiednio ustawić meble. Sofa nie musi stać karnie pod ścianą; wraz z miękkim dywanem, fotelami i stolikiem kawowym może tworzyć prawdziwą wyspę relaksu. W sklepach znajdziemy też sporo mebli wykończonych równie pieczołowicie z każdej strony – one także przydadzą się jako elementy wytyczające salonowe granice.

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym "Wnętrza 2012"

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2012
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2012

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze