Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2012

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Planujemy garderobę

Garderoba – zjawisko ze świata burżuazji, które powróciło do nas wraz z wolnością gospodarczą – pomaga nam tę wolność trzymać w ryzach. Porządkuje rzeczy, pozwala lepiej zorganizować przestrzeń i czas. Żeby w pełni wykorzystać te atuty, musimy ją perfekcyjnie zaplanować.

Planujemy garderobę
(fot. Studio Estima)
Domowa powierzchnia gospodarcza – a do takiej zaliczamy garderoby i schowki – to coś, czego nigdy za wiele. Warto jej planowaniu poświęcić trochę czasu, a na jej zorganizowanie znaleźć jak najwięcej miejsca. Nawet jeśli odbędzie się to kosztem metrażu innych pomieszczeń – holu, sypialni czy łazienki – z pewnością nie będziemy żałować. Przestrzeń, w której można w zorganizowany sposób przechowywać odzież, buty, pościel, zasłony i wiele innych rzeczy, jest bowiem w domu na wagę złota.

 

Po pierwsze, nie tracimy czasu na poszukiwania – każda sztuka odzieży jest przecież przypisana do określonego miejsca. Po drugie, odpowiednio przechowywane tekstylia mniej się niszczą. Po trzecie wreszcie, strefę mieszkalną możemy wtedy aranżować z większą swobodą, koncentrując się na estetyce, bez przymusu kupowania mebli praktycznych, ale nie przystających do koncepcji wystroju.

 

Nie każdy lubi stałą zabudowę; wnękowe szafy mają swój „ciężar wizualny” i zdecydowanie ograniczają możliwości aranżacyjnej metamorfozy. W każdym mieszkaniu znajdzie się jednak miejsce, które warto przeznaczyć na gospodarcze zaplecze. Może to być przestrzeń pod schodami, fragment szerokiego holu, pusta ściana w dużym dziecięcym pokoju lub osobne pomieszczenie, wygospodarowane np. w sąsiedztwie sypialni. Garderobiane szafy bywają też kołem ratunkowym – z ich pomocą można np. poprawić proporcje długiego wąskiego pomieszczenia. Korzyści w dziedzinie ładu? Oczywiste!

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym "Wnętrza 2012"

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2012
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2012

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".