Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2014

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Ściany i podłogi w łazience

Wybierających posadzkę i okładzinę ścienną do łazienki czeka nie lada zadanie. Nie ma idealnej ceramiki? Wręcz przeciwnie – jest jej zbyt wiele. Na dodatek kuszą też inne rozwiązania: szkło, kamień naturalny, piękne drewno, a nawet metal…

RÓG OBFITOŚCI

 

4 Płytki, przynajmniej jeśli chodzi o łazienkę, mają ogromną przewagę nad innymi materiałami wykończeniowymi. Wynika to przede wszystkim z faktu, że są praktyczne – woda im niestraszna, łatwo je umyć i nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Nie bez znaczenia jest też łatwość układania i oczywiście ogromny wybór przepięknych wzorów i formatów. Zaglądając do salonu wyposażenia, bez trudu znajdziemy przynajmniej kilka kolekcji, które przypadną nam do gustu. A ich cena wcale nie musi zwalać z nóg. Najtrudniejsze jest podjęcie decyzji. Wszak nie skujemy podłogi i ścian po miesiącu, kiedy spodoba nam się inna seria.

 

Gdy dręczy nas niepewność, warto postawić na neutralne barwy i niezbyt nachalne wzory. Takie płytki początkowo mogą nam się wydawać zbyt zwyczajne, ale na pewno sprawdzą się na długi dystans. Nawet wśród tych „spokojnych” znajdziemy nowoczesne i ciekawe. Na przykład idealnie odwzorowujące kamienie – marmur, trawertyn czy onyks – oraz wspaniale podszywające się pod stare deski, rdzewioną blachę, skórę, łuski…

 

Dla wszystkich odważnych i otwartych na eksperymenty pozostaje paleta ceramiki w najbardziej szalonych kolorach lub np. dająca możliwość tworzenia efektów trójwymiarowych. Wiele propozycji znajdą dla siebie zwolennicy wciąż utrzymującego się trendu glamour, którzy mogą wybierać wśród płytek zdobionych złoceniami, kryształkami i wyszukanymi motywami florystycznymi.

fot. INSIDO

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2014
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2014

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".