Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2014

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Ściany i podłogi w łazience

Wybierających posadzkę i okładzinę ścienną do łazienki czeka nie lada zadanie. Nie ma idealnej ceramiki? Wręcz przeciwnie – jest jej zbyt wiele. Na dodatek kuszą też inne rozwiązania: szkło, kamień naturalny, piękne drewno, a nawet metal…

RÓG OBFITOŚCI

 

4 Płytki, przynajmniej jeśli chodzi o łazienkę, mają ogromną przewagę nad innymi materiałami wykończeniowymi. Wynika to przede wszystkim z faktu, że są praktyczne – woda im niestraszna, łatwo je umyć i nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Nie bez znaczenia jest też łatwość układania i oczywiście ogromny wybór przepięknych wzorów i formatów. Zaglądając do salonu wyposażenia, bez trudu znajdziemy przynajmniej kilka kolekcji, które przypadną nam do gustu. A ich cena wcale nie musi zwalać z nóg. Najtrudniejsze jest podjęcie decyzji. Wszak nie skujemy podłogi i ścian po miesiącu, kiedy spodoba nam się inna seria.

 

Gdy dręczy nas niepewność, warto postawić na neutralne barwy i niezbyt nachalne wzory. Takie płytki początkowo mogą nam się wydawać zbyt zwyczajne, ale na pewno sprawdzą się na długi dystans. Nawet wśród tych „spokojnych” znajdziemy nowoczesne i ciekawe. Na przykład idealnie odwzorowujące kamienie – marmur, trawertyn czy onyks – oraz wspaniale podszywające się pod stare deski, rdzewioną blachę, skórę, łuski…

 

Dla wszystkich odważnych i otwartych na eksperymenty pozostaje paleta ceramiki w najbardziej szalonych kolorach lub np. dająca możliwość tworzenia efektów trójwymiarowych. Wiele propozycji znajdą dla siebie zwolennicy wciąż utrzymującego się trendu glamour, którzy mogą wybierać wśród płytek zdobionych złoceniami, kryształkami i wyszukanymi motywami florystycznymi.

fot. INSIDO

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2014
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2014

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".