Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2014

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Ściany i podłogi w kuchni

Kuchenne ściany i podłogę z jednej strony traktujemy jako tło dla mebli i sprzętu AGD, a z drugiej chcemy przydzielić im rolę dekoracyjną. Ale musimy myśleć o czymś jeszcze – o funkcjonalności i trwałości zastosowanych materiałów. To dlatego wybór jest taki trudny, ale na szczęście nie niemożliwy.

SALONOWE INKLINACJE

 

Kuchnię już dawno przestaliśmy traktować jako domowe zaplecze gospodarcze. Teraz jest pełnoprawną częścią domu, nierzadko nobilitowaną, bo to ona właśnie jest ulubionym miejscem spotkań z rodziną i znajomymi. Naturalne staje się więc, że wiele typowo salonowych elementów dekoracyjnych i wykończeniowych trafia do kuchni.

 

Dlatego też ściany i podłogi tradycyjnie wykładamy płytkami, ale sięgamy też po kamień naturalny, drewno, tapety, farby czy korek. Mimo tego bogactwa, najczęściej wybieraną okładziną ścienną w kuchni okazują się tradycyjnie płytki ceramiczne. Co one mają w sobie? Przede wszystkim nie można odmówić im urody i różnorodności. Projektanci starają się bowiem ciągle zaskakiwać nas wzorami i fakturami. Eksperymentują również z formatem i kształtem, a my możemy przebierać w ofercie – poczynając od mozaik o kostkach 3 x 3 cm, naklejanych na wygodne w układaniu siatki, poprzez tradycyjne kafelki 10 x 10 cm i 20 x 20 cm, a kończąc na płytkach dużych, np. 30 x 60 cm.

 

Istnieją też formaty większe, ale trudno je polecać na wąską przestrzeń między blatem a górną linią szafek. Tu sprawdzają się mniejsze płytki oraz mozaiki. Jeśli nie boimy się, że z czasem kuchnia zapełni się mnóstwem drobiazgów, można urozmaicić monotonię jednobarwnych kafelków dekorami. Mogą to być pojedyncze płytki, ale także całe, kilkuelementowe motywy dekoracyjne.

fot. EURO-CERAMIKA

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2014
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2014

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".