Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2014

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Meble kuchenne

Wybór i dopasowanie zabudowy do konkretnego wnętrza to dość trudne zadanie. Na dodatek oferta rynku jest ogromna, wciąż pojawiają się nowe udogodnienia techniczne, zmienia się też moda na kolory i materiały. Gdybyśmy chcieli nadążyć za zmianami, utknęlibyśmy na etapie urządzania, dlatego warto zaufać projektantom ze studia kuchennego i być… zdecydowanym!

NA PIERWSZY RZUT OKA

By zabudowa pasowała niczym ubranie uszyte u krawca, jej projekt najlepiej zlecić fachowcom z salonu sprzedającego meble kuchenne. Zmierzą pomieszczenie, wskażą optymalny układ szafek, doradzą rodzaj frontów, pomogą dopasować blat i uchwyty. Podpowiedzą również, jak wyposażyć szafki oraz szuflady. Nie podejmą jednak ostatecznych decyzji w sprawie urządzenia naszej własnej kuchni, dlatego, by nie czuć się jak dziecko we mgle, sami zaczerpnijmy nieco wiedzy na ten temat.

Przede wszystkim musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, jaki styl mebli nam odpowiada i jakiego wykończenia szukamy – luksusowego, które wpłynie znacząco na cenę, czy też umiarkowanego cenowo. Najczęściej wybierane jest drewno, przy czym najdroższe są modne gatunki i wybarwienia. Projektanci eksperymentują z odcieniami (na czasie są m.in. szarości) i oryginalnymi sposobami układania forniru. Prawie zniknęły z oferty gatunki egzotyczne, a ich miejsce zajęły rodzime – klon, dąb, orzech, czereśnia. Często fornirowane fronty wykończone są matowym lakierem lub woskiem, co sprawia, że wyglądają szlachetnie i z klasą.

Prawdziwe szaleństwo kolorów można uzyskać stosując lakier. Ponieważ jednak nasycone, mocne barwy są ryzykowne (mogą się szybko znudzić i zacząć irytować), gros oferty to meble w kolorach neutralnych – bielach, szarościach i beżach. Kuchnia to spory wydatek, dlatego szeroko dostępne są tańsze, tzw. budżetowe zabudowy, których fronty wykończone są laminatem. Może on udawać drewno lub lakier i jest w tym coraz lepszy, dlatego najdoskonalsze laminaty cenowo bywają porównywalne z fornirem.

fot. PERFECTLINE

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2014
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2014

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze