Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2014

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Wybieramy drzwi

Stanowią nieodłączny element wyposażenia domu. Muszą współgrać nie tylko z aranżacją i charakterem wnętrza, a także, a może nawet przede wszystkim, powinny właściwie spełniać swoją funkcję. Drzwi są inwestycją na lata wartą gruntownego przemyślenia.

WEDŁUG KLUCZA

 

Drzwi wewnętrzne wybiera się na dość wczesnym etapie wykańczania lub remontowania wnętrz, dlatego często determinują nasze późniejsze decyzje dotyczące wyposażenia. Ich kupno to również spory koszt – zależnie od ilości pomieszczeń w domu, potrzeba ich kilka lub nawet kilkanaście, dlatego decyzja musi być przemyślana. Ważny jest nie tylko wygląd drzwi, ale też konstrukcja i materiały. Dobrze wykonane będą nam długo służyły i zapewnią komfort użytkowania. Trudno nie docenić takich zalet.

 

Wymianę lub montaż nowych drzwi wewnętrznych zaplanujmy według sprawdzonego klucza. W pierwszej kolejności należy wymierzyć miejsce, w którym mają być osadzone. Dzięki temu idealnie dopasujemy ościeżnicę i skrzydło drzwiowe. Wybierać możemy spośród typowych szerokości (60, 70, 80, 90 cm) lub zamówić drzwi o wymiarach niestandardowych. W kolejnym kroku musimy zdecydować, w którą stronę mają się otwierać skrzydła – na zewnątrz czy do wewnątrz, a więc czy będą prawe czy lewe.

 

Prawe skrzydło to takie, które ma zawiasy po prawej stronie (przy założeniu, że otwieramy je do siebie), natomiast lewe po stronie lewej. Decyzja o kierunku otwierania drzwi jest kwestią indywidualną i zależy od wygody i funkcjonalności. Konieczne jest zwrócenie uwagi na ustawienie mebli i rozlokowanie włączników światła.

fot. POL-SKONE

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2014
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2014

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".