Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2014

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Urządzamy pokój dziecka

Pokój dziecka to miejsce zabawy i wypoczynku. Przestrzeń odzwierciedlająca osobowość i zainteresowania małego lokatora. Warto dobrze przemyśleć wybór mebli i dodatków, a przy okazji podpowiadać, proponować i kształtować wyczucie dobrego smaku od najmłodszych lat.

MEBLE NA LATA

 

Gdy urządzamy pokój malucha, zaczynamy od mebli, takich jak łóżeczko ze szczebelkami i komoda z przewijakiem. W miarę jak dziecko dorasta, zmieniamy wystrój. Czasem trudno to zrobić, mając już wcześniej kupione meble, niezbyt trafione i mało przyszłościowe. Warto więc od początku robić zakupy z myślą o tym, jak będą się sprawdzały za dwa, trzy, czy nawet sześć lat.

 

Lepiej zainwestować w łóżeczko rosnące z dzieckiem, które z małego, ze szczebelkami, można przeobrazić w tapczanik – zdejmując boki i wydłużając spód. Niektóre zestawy mebli są tak pomyślane, że mogą służyć dziecku przez kilkanaście lat. Poza łóżeczkiem zmienić można wygląd szafy, przekładając drzwi z wizerunkiem misia na drugą, gładką stronę. Do wielu kolekcji producenci zapewniają możliwość dokupienia kolejnych elementów, takich jak np. biurko, które nie jest potrzebne jeszcze dwulatkowi, ale przyda się już pierwszoklasiście.

 

Warto zaoszczędzić, kupując rozwojowe zestawy, bo i tak wiele elementów dekoracyjnych, takich jak tapeta w misie, trzeba będzie z czasem wymienić. Jako długodystansowe rozwiązanie sprawdzą się stonowane kolory. W pokojach niemowlaków można zastosować bardzo modne pastele (szczególnie ecru, biel wełny lub perłowe szarości) w jednym lub dwóch odcieniach.

fot. BABYVIP

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2014
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2014

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".