Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2015

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Umywalki, sedesy, bidety

Choć umywalka, sedes, a od pewnego czasu także i bidet, należą do podstawowego łazienkowego standardu, ich formy wciąż potrafią nas zadziwić. Okazuje się, że nasza fantazja może znaleźć wyraz w tych właśnie najbardziej zasadniczych urządzeniach!

HARMONIJNA RÓŻNORODNOŚĆ

Jeśli chodzi o podstawowy asortyment w dziedzinie łazienkowej higieny, najpopularniejsza jest oczywiście biała ceramika. To materiał, który budzi silne skojarzenia z nieskazitelną czystością, a na takim właśnie wrażeniu zależy nam w łazience. Postarajmy się nie zepsuć go pochopnymi wyborami. Biel ma niejedno oblicze; jeśli zdecydujemy się na urządzenia od różnych producentów czy z różnych kolekcji tej samej firmy, grozi nam bałagan estetyczny. Nawet jeśli sprzęty będą do siebie pasowały kształtem, odcień tworzywa może być znacząco inny.

 

Można natomiast – a czasem nawet warto – wprowadzić różnorodność zamierzoną, zestawiając parę bliźniaczych sanitariatów z efektowną umywalką z zupełnie odmiennego materiału: kamienia, konglomeratu mineralnego, drewna lub szkła. W towarzystwie takiej „gwiazdy” artyści drugiego planu – sedes i bidet – powinni zachować dyskrecję i umiar. Im prostsza będzie ich forma, tym większe wrażenie zrobi uroda nietypowej umywalkowej misy.

 

Umywalki niecodzienne – te zabawne, wykonane z kolorowych tworzyw, ale także stalowe, nawiązujące surowością formy do estetyki loftu, albo przeciwnie, wyjątkowo dekoracyjne, o arystokratycznych pałacowych konotacjach – z reguły sprawdzają się doskonale jako element toalety gościnnej. Występują tam zwykle jedynie w sąsiedztwie miski WC i nielicznych detali, co tylko podkreśla ich wyjątkowość. Warto wykorzystać okazję i zadziwić gości!

fot. RAVAK

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2015
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2015

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze