Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2015

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Meble i akcesoria łazienkowe

Ukryją wszystko, czego nie chcemy pokazywać. Dodadzą łazience urody i szyku. W zależności od naszej decyzji, podkreślą albo ostatecznie określą styl aranżacji. Meble i akcesoria to końcowy etap wnętrzarskiej kreacji, ale ich wpływ na ostateczny efekt i na nasz komfort jest nie do przecenienia.

MOŻLIWOŚCI MANEWRU

Regały, szafki, wieszaki i uchwyty to zespół, który jako ostatni wkracza na łazienkową scenę. Po ich zamontowaniu pozostaje już tylko ustawić mydelniczki, flakony i rozłożyć dywaniki. A jednak to właśnie na tym etapie wnętrze zyskuje ostatni estetyczny szlif, dlatego zamiast niecierpliwie dążyć do zakończenia prac, warto poświęcić mu więcej czasu i uwagi. Komplet meblowy to pojęcie, które jest synonimem wygody – przecież najprościej urządzić wnętrze łazienki za pomocą gotowego zestawu.

 

Takie rozwiązanie ma niezaprzeczalne zalety: nie musimy łamać głowy nad dopasowaniem poszczególnych elementów, bo producent zrobił to za nas. Kolekcje mebli o specjalnym przeznaczeniu są też z reguły przystosowane do panujących w łazience specyficznych warunków i dobrze zaspokajają elementarne wymagania funkcjonalne.

 

Do niedawna jednak zakup mebli "w komplecie" miał poważną wadę: skazywał nas na monotonię, wprowadzając do łazienki schemat. Na szczęście współczesna oferta producentów pozwala o tym zapomnieć. Dziś kupując jedną kolekcję, kupujemy zwykle wiele możliwości. Zdarza się, że ten sam mebel może stać na nóżkach lub wisieć na ścianie, w dodatku poziomo bądź pionowo. Dla uzyskania efektu świeżości, warto jednak połączyć komfort, jaki zapewniają meble systemowe, z akcentem indywidualizmu. Wzbogaćmy naszą łazienkę o choćby jeden element „obcy”: oryginalny taboret, komódkę czy lustro z innej bajki. Odrobina kontrkultury nie zaszkodziła jeszcze żadnemu systemowi.

fot. BISK

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2015
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2015

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".