Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Planujemy łazienkę

Planowanie łazienki to wiele radości: tu nie musimy ograniczać fantazji i wyrzekać się ekstrawagancji. Przebywamy w niej na tyle krótko, że nie zdążą nas zmęczyć najbardziej ekscentryczne rozwiązania. Ale tylko doskonały projekt zapewni nam prawdziwą satysfakcję.

Planujemy łazienkę 

OBLICZA LUKSUSU

To słowo często kojarzone z tematyką łazienkową. Bo gdzie, jeśli nie tu, podarować sobie odrobinę luksusu? Zanim jednak wypuścimy się do sklepów po złoconą armaturę, zastanówmy się, co ten upragniony luksus oznacza. Jak zdefiniować pojęcie, które kusi i zniewala, ale opornie poddaje się analizom?

Otóż luksus dla każdego może znaczyć coś innego. Dla jednego będzie to wielki salon kąpielowy, dla innego – kilka małych, za to doskonale wyposażonych łazienek. Jego atrybutem może być wolno stojąca wanna z miękkim zagłówkiem i miejscem na ustawienie świec, ale również kabina z panelem do hydromasażu i systemem audio, a nade wszystko – wanna i kabina razem. Eleganckie szklane meble i blat pod umywalką nie będą luksusem dla mamy trójki dzieci, która sama sprząta łazienkę; jej potrzeby lepiej zaspokoi ceramika wykończona powłoką zapobiegającą osadzaniu się kamienia oraz bezpieczne dla maluchów baterie termostatyczne.

Przejawem luksusu z pewnością jest okno w łazience, jednak nawet jeżeli go nie mamy, powinniśmy zadbać o wielofunkcyjne oświetlenie. Naturalne światło i sąsiedztwo wody to doskonałe warunki dla rozwoju roślin; o nich też warto pomyśleć, jeśli tylko mamy na nie miejsce. Co jeszcze? Może kominek albo telewizor...

fot. CORAM.PL

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2016
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2016

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze