Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Ściany i podłogi w łazience

Ściany i podłoga to łazienkowe struktury ochronne, które swoją odpornością na wilgoć mają zapewnić nam swobodę. Ważne też, by nie przysparzały problemów przy sprzątaniu. Jeśli w dodatku będą zachwycać urodą i oryginalnością, to znaczy, że dokonaliśmy wyboru doskonałego.

 Ściany i podłogi w łazience

AKCJA: NOBILITACJA

Dawniej zunifikowane i jednoznaczne, dziś ukazują zupełnie nowe oblicze. Ściany i podłoga w łazience, w zależności od sposobu ich wykończenia, bywają tłem, lecz coraz częściej wysuwają się na pierwszy plan. Z uwagi na swoją dużą powierzchnię działają „totalnie”, dlatego nasza decyzja powinna być przemyślana. Jeśli na łazienkowej scenie rozdzieliliśmy już pierwszoplanowe role – kupiliśmy wannę o spektakularnym kształcie, wzorzystą ceramikę sanitarną lub ekstrawaganckie meble – pozostawmy ścianom i posadzce funkcję udanego dopełnienia.

 

Stonowane powierzchnie skuteczniej podkreślą wdzięk urządzeń, zapewniając pożądany efekt. Ale możemy też zagrać odwrotną kartą: wybrać kolory i faktury, obok których nie da się przejść objętnie – efektowne i przyciągające uwagę. Ścienna estetyka może narzucić wnętrzu nastrój. Mroczny i teatralny, rozjaśniony ciekawym oświetleniem. Ekskluzywny, przesycony klimatem luksusu. Bezpretensjonalny, przyjazny i bliski naturze. Wszystko zależy od tego, czy postawimy na elementy drobne czy wielkoformatowe, matowe czy połyskliwe, gładkie czy wzorzyste, w ciepłej czy w chłodnej tonacji kolorów.

 

Ciekawe efekty przynoszą scenariusze aranżacyjne oparte na zasadzie kontrastu. Dwugłos czerni i bieli, połysku i matu, kamienia i szkła czy drewna bywa niezwykle efektowny i z reguły dobrze służy obu stronom.

fot. FIORA.PL

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2016
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2016

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".