Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Wanny i kabiny

Wanna czy natrysk? Cóż najlepiej jedno i drugie. Jeśli jednak brakuje nam miejsca, trzeba wybierać. Ale nawet wtedy możemy przecież zdecydować się na produkt, który łączy zalety obu rozwiązań: wannę z parawanem lub kabinę z wygodnym siedziskiem.

 Wanny i kabiny

KĄPIELOWA PALETA

Niezależnie od bezdyskusyjnych zalet kabin natryskowych, to właśnie wanna jest symbolem łazienkowego luksusu. Zapewnia nam relaks i odprężenie najwyższej próby, a z uwagi na atrakcyjność oferty rynkowej, może też być ozdobą łazienki. Dlatego nawet jeśli z powodu braku czasu nie mamy szans skorzystać z niej częściej niż raz w miesiącu, a metraż pomieszczenia na to pozwala, zdecydujmy się na wannę. Już sam rzut oka na komfortowe stanowisko relaksującej kąpieli działa korzystnie na samopoczucie.

 

Jeśli chodzi o materiały, wybór mamy dziś naprawdę bogaty. Obok najczęściej stosowanego akrylu sanitarnego znajdziemy też kompozyty mineralne, stal emaliowaną, miedź, szkło, kamień i zaimpregnowane drewno klejone. Wanny akrylowe są w tym gronie najtańsze, a ich oferta jest bardzo zróżnicowana; akryl łatwo daje się formować, można go także barwić w masie i zadrukowywać dowolnymi wzorami. Kolorowe bywają też wanny stalowe – tu pożądany odcień uzyskuje się przez nałożenie barwnej emalii.

 

W przypadku najdroższych wanien kamiennych – zazwyczaj zbudowanych z monolitycznego bloku granitu lub marmuru – należy przewidzieć odpowiednią nośność posadzki bądź stropu, na których będą ustawione; niecka z kamienia naturalnego wypełniona kilkuset litrami wody może ważyć grubo ponad tonę.

fot. TEUCO

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2016
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2016

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze