Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Umywalki, sedesy, bidety

Wprawdzie niedawno trudno było to sobie wyobrazić, ale dziś ozdobą łazienki może być nie tylko designerska umywalka. Do grona dekoracji dołączyły miski WC i bidety.

 Umywalki, sedesy, bidety

PIERWSZA DAMA

W dziedzinie dekoracyjności to właśnie ona – umywalka – wysuwa się na pozycję liderki. Sedes i bidet, choćby najbardziej efektowne, muszą pozostać aktorami drugiego planu ze względu na poczucie prywatności, jakie powinny zapewnić użytkownikom. Umywalka z reguły przyjmuje na siebie pierwsze spojrzenie; to ją zwykle sytuujemy w najbardziej eksponowanym miejscu łazienki. Dlatego oprócz atrakcyjnej oprawy – ciekawego oświetlenia i pięknego lustra – warto zadbać o to, by ona sama była czymś więcej, niż tylko urządzeniem sanitarnym, którego wygląd dosadnie zawiadamia o funkcji.

 

Jeśli chodzi o dobór stylu umywalki, istnieją dwie szkoły. Jedna z nich nakazuje zakup modelu z kolekcji – tej samej, z której pochodzą pozostałe urządzenia w łazience. Gwarantuje nam to harmonię stylistyczną i poczucie estetycznego porządku. Ciekawszy efekt może jednak zapewnić konkurencyjny pomysł: wybór misy skontrastowanej z resztą wystroju kształtem, kolorem, a nawet materiałem. Jeżeli zdecydujemy się na to rozwiązanie, ze znalezieniem odpowiedniego modelu nie będziemy mieć problemu; od kilku lat rynek skutecznie podbija ceramika kolorowa (nawet wielokolorowa), formowana ręcznie, a także wzorzysta.

 

W dodatku modele ceramiczne nie wyczerpują naszych możliwości. Dostaniemy też bardzo odporne umywalki z konglomeratów – mieszanek drobnych frakcji kruszyw połączonych mocnym, najczęściej żywicznym spoiwem. Obok nich – wielobarwne modele z innowacyjnych tworzyw sztucznych o recepturze chronionej przez producentów patentem. Delikatne wizualnie umywalki szklane, lśniące stalowe i miedziane, a nawet niezwykle oryginalne drewniane, które – dzięki zastosowaniu zaawansowanych powłok zabezpieczających – pozostają całkowicie wodoodporne.

fot. TECE

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2016
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2016

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".