Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Hydromasaż

Zimny prysznic? Dziś to za mało. Obecnie możemy zatrudnić wodę na etacie masażysty, fizjoterapeuty, a nawet – bez mała – hipnotyzera. Wszystko to dzięki nowoczesnym panelom masującym, wielofunkcyjnym kabinom i cudownie relaksującym wannom z hydromasażem.

 Hydromasaż

ŻYWIOŁ DEMOKRATYCZNY

Terapia wodna, w odróżnieniu np. od wysokotemperaturowych seansów w saunie, jest dobra dla prawie każdego; przeciwwskazaniem mogą być jedynie przewlekłe schorzenia skóry. Na szali plusów i minusów przeważają jednak te pierwsze. Hydromasaż jest pomocny w leczeniu zaburzeń krążenia, schorzeń kręgosłupa, obrzęku stawów, reumatyzmu, bezsenności, cellulitu i nadwagi. Przyspieszając metabolizm, wspomaga zabiegi pielęgnacyjne i kosmetyczne, a także stymuluje i w niezrównany sposób relaksuje nasz układ nerwowy. Wybór urządzenia to już kwestia upodobań. Panel prysznicowy działa bardziej pobudzająco, wanna z kolei daje np. możliwość zastosowania aromaterapii. Jeśli zdecydujemy się na kabinę z hydromasażem i funkcją łaźni parowej, możemy korzystać z wielu udogodnień jednocześnie.

(NIEZA)WODNI SPRZYMIERZEŃCY

Wybierając wannę z funkcją hydromasażu, nie oszczędzajmy za wszelką cenę. Urządzenia te w razie awarii są niełatwe w konserwacji, dlatego powinny działać bezpiecznie przez długie lata. Zwróćmy uwagę na to, czy system ma opcję dezynfekcji i samoczyszczenia, a także czy – oprócz tradycyjnego masażu wodnego – daje możliwość zabiegu wodno-powietrznego i powietrznego (tzw. perełkowego). To ważne nie tylko z uwagi na przyjemność, jaką tego typu masaż zapewnia.

 

Domieszka powietrza zwiększa ciśnienie, intensywność i efektywność zabiegu, a także dotlenia skórę, co przy długotrwałym zanurzeniu jest bardzo korzystne. Do elementów podnoszących komfort hydroterapii należy oczywiście sterowanie elektroniczne, najlepiej takie, które umożliwia programowanie seansu i zapis ustawień. Wspaniałym dodatkiem będzie też barwne światło; wpływ kolorów spotęguje pozytywne działanie hydromasażu.

fot. TEUCO

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2016
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2016

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".