Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Planujemy kuchnię

Nieważne: przestronna czy kompaktowa, samodzielna czy połączona z salonem – każda kuchnia powinna być przede wszystkim świetnie zaplanowana. Musi przecież zasłużyć na miano serca domu, i to serca, które funkcjonuje bez zadyszki.

 Planujemy kuchnię

KULINARNA GEOMETRIA

Dziś kłopoty z upakowaniem podstawowych sprzętów kuchennych na kilku metrach kwadratowych należą do rzadkości. Ale czy to znaczy, że zaplanowanie kuchni idealnej stało się łatwiejsze?

 

Niekoniecznie. Zachwyceni metrażem nowoczesnych domów i mieszkań, modą na otwarte przestrzenie, możliwościami innowacyjnych technologii i paletą materiałów wykończeniowych, często czujemy się bezradni. Bo kuchnia zbyt duża to także kłopot. Jak zaaranżować ją uwzględniając wygodę, najnowsze trendy estetyczne i rodzinne zwyczaje? Wbrew pozorom, różnica między planowaniem przestrzeni małej i dużej nie jest aż tak znacząca. Istnieją rozwiązania uniwersalne, które warto zastosować niezależnie od powierzchni wnętrza.

 

Nawet bardzo mała kuchnia może być funkcjonalna i komfortowa, podobnie jak duża, która mimo przestronności – może prezentować się przyjaźnie i przytulnie. Wystarczy trzymać się zasady tzw. trójkąta roboczego, który tworzą odcinki wytyczone między lodówką, zlewozmywakiem i płytą grzewczą (bądź kuchenką), ponieważ to właśnie te punkty wyznaczają kolejne etapy pracy przy przyrządzaniu i serwowaniu posiłków: przechowywanie, mycie i obróbka oraz gotowanie. Ergonomia tych czynności decyduje o tym, jak szybko, wygodnie i bezpiecznie będziemy w kuchni pracować, a co za tym idzie – czy naszą kuchnię polubimy, czy raczej będziemy szukać okazji do stołowania się na mieście.

fot. HETTICH

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2016
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2016

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".