Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Planujemy kuchnię

Nieważne: przestronna czy kompaktowa, samodzielna czy połączona z salonem – każda kuchnia powinna być przede wszystkim świetnie zaplanowana. Musi przecież zasłużyć na miano serca domu, i to serca, które funkcjonuje bez zadyszki.

 Planujemy kuchnię

KULINARNA GEOMETRIA

Dziś kłopoty z upakowaniem podstawowych sprzętów kuchennych na kilku metrach kwadratowych należą do rzadkości. Ale czy to znaczy, że zaplanowanie kuchni idealnej stało się łatwiejsze?

 

Niekoniecznie. Zachwyceni metrażem nowoczesnych domów i mieszkań, modą na otwarte przestrzenie, możliwościami innowacyjnych technologii i paletą materiałów wykończeniowych, często czujemy się bezradni. Bo kuchnia zbyt duża to także kłopot. Jak zaaranżować ją uwzględniając wygodę, najnowsze trendy estetyczne i rodzinne zwyczaje? Wbrew pozorom, różnica między planowaniem przestrzeni małej i dużej nie jest aż tak znacząca. Istnieją rozwiązania uniwersalne, które warto zastosować niezależnie od powierzchni wnętrza.

 

Nawet bardzo mała kuchnia może być funkcjonalna i komfortowa, podobnie jak duża, która mimo przestronności – może prezentować się przyjaźnie i przytulnie. Wystarczy trzymać się zasady tzw. trójkąta roboczego, który tworzą odcinki wytyczone między lodówką, zlewozmywakiem i płytą grzewczą (bądź kuchenką), ponieważ to właśnie te punkty wyznaczają kolejne etapy pracy przy przyrządzaniu i serwowaniu posiłków: przechowywanie, mycie i obróbka oraz gotowanie. Ergonomia tych czynności decyduje o tym, jak szybko, wygodnie i bezpiecznie będziemy w kuchni pracować, a co za tym idzie – czy naszą kuchnię polubimy, czy raczej będziemy szukać okazji do stołowania się na mieście.

fot. HETTICH

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2016
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2016

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".