Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Meble kuchenne

Tu liczy się na równi styl i odporne, praktyczne tworzywo. Ale to nie wszystko. Przy wyborze mebli kuchennych obok formy niezwykle ważne są także rozwiązania funkcjonalne. Decyzję podejmujemy przecież na lata, czyli na setki godzin użytkowania.

 Meble kuchenne

W ŚWIETNEJ FORMIE

Planując kuchenne umeblowanie, decydujemy zwykle o czymś więcej, niż tylko o wygodzie przechowywania produktów i przyrządzania posiłków. Dzisiejsza kuchnia to często nie samo operacyjne zaplecze; to także wyeksponowana część strefy mieszkalnej, w której można nie tylko zjeść, ale również usiąść i porozmawiać. Wybierając rodzaj zabudowy tworzymy więc scenografię dla spotkań rodzinnych i towarzyskich, a to skłania do szczególnego zastanowienia się nad charakterem mebli. Skorzystać z gotowych rozwiązań czy zdecydować się na śmielszy eksperyment – zabudowę według indywidualnego projektu? Oba warianty mają swoje zalety.

 

Kupując gotowe meble renomowanego producenta, otrzymujemy wraz z nimi pakiet gwarancji i atestów, a także pewność, że wyrób sprawdziła przed nami nie tylko rzesza technologów, ale i użytkowników – firmy wytwarzające meble seryjnie zwykle latami korzystają z wypraktykowanych rozwiązań, wzbogacając przede wszystkim gamę rodzajów "opakowania", czyli meblowych frontów. W dodatku zarówno wyspecjalizowane salony, jak i niektóre markety budowlane oferują doradztwo projektowe, które obejmuje porady aranżacyjne i usługę dopasowania mebli do konkretnego wnętrza. Zlecając zadanie firmie stolarskiej, warto sprawdzić jej referencje.

 

Dobrzy stolarze często współpracują z projektantami, ich osobiste doświadczenie pozwala z dużą dokładnością przewidzieć efekt, a techniczne podzespoły, których używają przy budowie mebli, pochodzą zwykle z tych samych źródeł, z jakich korzystają potentaci rynku meblowego. Spersonalizowana zabudowa pozwoli nam wykorzystać wszystkie atuty wnętrza, zamaskować jego mankamenty – np. nierówności ścian czy stropu – a także dostosować umeblowanie do własnych potrzeb i przyzwyczajeń: osoby szczególnie wysokie będą się lepiej czuły przy blacie na poziomie stu niż 85-90 cm, narzuconym przez ogólnie przyjętą normę.

 

Trzeba jednak pamiętać, że z zabudową na miarę jest trochę tak, jak z modą haute couture: choć pozwala nam na wyjątkowość, jest znacznie bardziej kosztowna, niż produkty masowe.

fot. SNAIDERO

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2016
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2016

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".