Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Planujemy przestrzeń dzienną

Współczesny salon bywa nie mniej reprezentacyjny niż dawniej. Jednak ma znacznie więcej obowiązków. Musi pełnić funkcję miejsca relaksu domowników, czasem sypialni i domowego biura, ale jednocześnie powinien być przygotowanym na przyjęcie gości. Jak go zaprojektować, żeby stanął na wysokości zadania?

 Planujemy przestrzeń dzienną

SALON NA KILKU ETATACH

Nie ma jednej recepty na dobre zaplanowanie i wyposażenie salonu. Większość decyzji w tej kwestii jest uzależniona od jego wielkości, usytuowania względem innych pomieszczeń w domu i funkcji, jakie będzie pełnił. W dużym domu, salon nie musi wypadać ze swojej tradycyjnej roli – pozostaje miejscem, gdzie odpoczywamy i przyjmujemy gości. To znacznie upraszcza wybór wyposażenia. W małym mieszkaniu, ma być gotowy na nieustanne metamorfozy, bowiem przewidujemy dla niego rozmaite misje do spełnienia. Będzie jednocześnie pokojem gościnnym i telewizyjnym, jadalnią i domowym biurem, a wieczorem zamieni się w sypialnię.

 

Ten salon, podobnie jak pierwszy, trzeba wyposażyć w meble wypoczynkowe. Powinny one jednak sprostać nie tylko intensywnej eksploatacji, ale też – przeobrażać się w miejsce do spania, być schowkiem na pościel, i oczywiście, zapewnić komfort, gdy relaksujemy się po pracy. Choć meble są coraz ładniejsze i coraz doskonalsze, wciąż konieczność zastosowania funkcjonalnych rozwiązań i ograniczenia rozmiarów zmuszają projektantów do kompromisów. To dlatego rozkładanym, kompaktowym meblom może czasem brakować lekkości.

 

I choć na razie naukowcy nie wiedzą, jak manipulując wymiarami, zmieścić coś większego do czegoś mniejszego, to nowoczesne szafki i siedziska z pojemnikami wydają się być bliskie sprostania temu zadaniu.

fot. PLANIKA

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2016
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2016

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze