Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Ściany i podłogi w salonie

Ściany i podłogi to ogromne płaszczyzny wymagające przemyślanego wykończenia. To one będą w dużym stopniu odpowiadały za klimat wnętrza, jego styl, a nawet wpłyną na samopoczucie domowników. Znaczenie ma tu kolor i faktura, właściwości fizyczne materiałów, takie jak twardość i sprężystość, a także łatwość w pielęgnacji

 Ściany i podłogi w salonie

PIĘKNO W KRZYWIZNACH

Do najczęściej wybieranych materiałów na podłogi wciąż należy drewno. Piękne, naturalne i niepowtarzalne. Jednak projektanci stale poszukują nowych sposobów na podkreślenie tych zalet. Jednym z ciekawszych jest odejście od idealnie prostych desek na rzecz… krzywych, odwzorowujących naturalne nierówności. Sam pomysł nie jest zupełnie nowy – krzywe deski można było do tej pory uzyskać, zamawiając podłogę u rzemieślnika. Teraz jednak krzywe deski powstają w masowej produkcji.

 

Tego zadania podjęła się holenderska firma Bolefloor. – Tak jak nie ma dwóch identycznych drzew, tak żadna z naszych podłóg nie będzie taka sama – mówią przedstawiciele Bolefloor. I to jest to – niepowtarzalność jest jedną z ważniejszych zalet podłogi. Nawet ułożone w identyczne sekwencje deski mozaiki podłogowej mają tę ważną cechę – oryginalny i jedyny rysunek słojów oraz głębię koloru, zmieniającą się pod wpływem światła.

 

Z tych właśnie powodów laminowane panele podłogowe najczęściej podszywają się pod drewno, naśladując jego niepowtarzalność. Wielu producentom udaje się nawet uzyskać efekt niepowtarzalności wzorów desek – przynajmniej w jednej podłodze. Laminaty bywają tak dobre, że do pewnego stopnia imitują głębię koloru, a także fakturę drewna.

fot. PROFI-PARKIET

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2016
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2016

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze