Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Kominki

Myśląc o domowym zaciszu i wieczornym relaksie, często przed oczami mamy salon, w którym rozchodzi się czarujący blask i ciepło bijące od ognia tlącego się w kominku. Nawet jeśli kominka nie mamy. Ale przecież mieć możemy…

 Kominki

LUKSUS W DOMU I W BLOKU

Nie jest prawdą, że kominkiem mogą cieszyć się tylko właściciele domów. Wszystko jest kwestią rodzaju kominka. Tradycyjnie rozumiany to obudowa z otwartym paleniskiem. Taki faktycznie może zaistnieć tylko w domu. Jednak dziś zastępują go zamykane wkłady kominkowe, w których ogień oddziela od pomieszczenia szyba.

 

Dzięki temu kominki są bezpieczniejsze, ale także umożliwiają lepszą kontrolę i wydłużenie procesu spalania przy jednoczesnym ograniczeniu uciekania ciepła przez komin. Zastosowanie odpowiedniej instalacji daje szansę dodatkowo na rozprowadzenie ciepła po całym domu. Z pewnością nie do przecenienia jest bezpośredni kontakt z ogniem, możliwość słuchania cichych trzasków polan i zapach drewna.

 

Pamiętajmy jednak, że nowoczesne wkłady i kasety kominkowe mają często szerokie, panoramiczne szyby pozwalające na podziwianie ognia. Szczególnie ciekawe są wkłady dwustronne, które można montować w ściance działowej i dzięki temu mieć widok na ogień w dwóch pomieszczeniach jednocześnie. A co pozostaje tym, którzy mieszkają w blokach? Całkiem przyjemne rozwiązanie. I nie chodzi o atrapę, czyli kominek elektryczny, ale o taki, w którym płonie prawdziwy ogień – oczywiście mowa o biokominkach.

fot. MCZ POLSKA, WENTOR

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2016
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2016

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".