Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Domowe urządzenia techniczne

Bez naszych cichych pomocników trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie domu. Dzisiaj – nie tylko samodzielne i niezawodne, oferują nowe możliwości technologiczne – ale też bywają prawdziwymi perłami designu.

 Domowe urządzenia techniczne

ZASTĘPY PIĘKNYCH SŁUŻĄCYCH

O tym, że urządzenia domowe są bardzo pomocne, świadczy chociażby fakt, że gdy któreś się zepsuje, od razu pędzimy do sklepu po nowe. Nowocześniejsze, z szerszym wachlarzem funkcji, a na dodatek bardziej energooszczędne i dużo ładniejsze, chociaż zwykle droższe od poprzedniego. Jesteśmy w stanie ponieść większe wydatki, byle tylko znów zapanowała w domu normalność. Żeby znów wszystko działało, a najlepiej samo włączało się, wyłączało i czuwało za nas. I właśnie jesteśmy świadkami procesu, w którym kontrolę nad naszym domem przejmuje… dom!

 

A nam to jak najbardziej odpowiada. Dlaczego? Bo jest wygodniej, nowocześniej, a także dlatego, że lubimy gadżety, nowatorskie rozwiązania i chcemy mieć więcej czasu na przyjemności. Pozwalamy więc raz zaprogramowanym grzejnikom czuwać nad temperaturą w pomieszczeniach, a odkurzaczowi robotowi samemu wykonywać swoją pracę – bez narzekania i niedoróbek. Nie mamy nic przeciwko temu, by urządzenia te były jeszcze bardziej samodzielne, a wręcz współdziałały ze sobą dzięki centralnemu systemowi zarządzania.

 

I to naprawdę ma sens – okazuje się, że komputer dużo lepiej dba o oszczędności, ogrzewa pomieszczenia tylko wtedy, gdy ktoś w nich przebywa, nie marnuje energii na intensywne grzanie w nocy i zawsze pamięta o zgaszeniu niepotrzebnego oświetlenia.

fot. VASCO

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2016
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2016

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".