Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2016

Domowe urządzenia techniczne

Bez naszych cichych pomocników trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie domu. Dzisiaj – nie tylko samodzielne i niezawodne, oferują nowe możliwości technologiczne – ale też bywają prawdziwymi perłami designu.

  Domowe urządzenia techniczne

ZASTĘPY PIĘKNYCH SŁUŻĄCYCH

O tym, że urządzenia domowe są bardzo pomocne, świadczy chociażby fakt, że gdy któreś się zepsuje, od razu pędzimy do sklepu po nowe. Nowocześniejsze, z szerszym wachlarzem funkcji, a na dodatek bardziej energooszczędne i dużo ładniejsze, chociaż zwykle droższe od poprzedniego. Jesteśmy w stanie ponieść większe wydatki, byle tylko znów zapanowała w domu normalność. Żeby znów wszystko działało, a najlepiej samo włączało się, wyłączało i czuwało za nas. I właśnie jesteśmy świadkami procesu, w którym kontrolę nad naszym domem przejmuje… dom!

 

A nam to jak najbardziej odpowiada. Dlaczego? Bo jest wygodniej, nowocześniej, a także dlatego, że lubimy gadżety, nowatorskie rozwiązania i chcemy mieć więcej czasu na przyjemności. Pozwalamy więc raz zaprogramowanym grzejnikom czuwać nad temperaturą w pomieszczeniach, a odkurzaczowi robotowi samemu wykonywać swoją pracę – bez narzekania i niedoróbek. Nie mamy nic przeciwko temu, by urządzenia te były jeszcze bardziej samodzielne, a wręcz współdziałały ze sobą dzięki centralnemu systemowi zarządzania.

 

I to naprawdę ma sens – okazuje się, że komputer dużo lepiej dba o oszczędności, ogrzewa pomieszczenia tylko wtedy, gdy ktoś w nich przebywa, nie marnuje energii na intensywne grzanie w nocy i zawsze pamięta o zgaszeniu niepotrzebnego oświetlenia.

fot. VASCO

Pozostałe artykuły
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!