Budujemy Dom
Instalacje / Woda i kanalizacja / Aktualności

Sterylizatory UV firmy UST-M do oczyszczania i uzdatniania wody

Artykuł na: 4-5 minut

Firma UST-M wprowadza do swojej oferty kolejne rozwiązanie, które czyni wodę użyteczną – sterylizatory UV. Umożliwiają skuteczne oczyszczanie i uzdatnianie wody.

Jak działa sterylizator UV?

Działanie lampy UV (sterylizatora UV) opiera się na udziale promieniowania ultrafioletowego, które wykazuje właściwości dezynfekcyjne. Proces dezynfekcji wody ultrafioletem jest metodą sterylizacji, która nie wykorzystuje środków chemicznych, tym samym nie zmienia smaku i zapachu wody oraz nie wprowadza zagrożenia przedawkowania środkiem dezynfekcyjnym. Sterylizator UV, składa się z komory naświetlania i promienników, zamontowanych w jej wnętrzu.

Sterylizatory UV firmy UST-M do oczyszczania i uzdatniania wody
Sterylizatory UV firmy UST-M do oczyszczania i uzdatniania wody

Dlaczego sterylizatory UV?

Główną zaletą stosowania lamp UV jest dezynfekcja wody bez formowania szkodliwych produktów podezynfekcyjnych. Sterylizatory charakteryzują się niskim zużyciem energii w stosunku do wydajności, co możemy zauważyć na przykładzie modelu AM8, który pobiera 5,3W energii na jedną tonę wody. Szacowany czas pracy lamp UV przy zachowaniu ich efektywności wewnątrz systemu dezynfekcyjnego wynosi 9000 godzin.

Obok zalet ekonomicznych oraz technologicznych warto zauważyć również właściwości urządzeń: mały rozmiar, możliwość pracy w każdej pozycji czy ergonomiczny kształt podwójnej litery „L”, umożliwiający dostawienie urządzeń do już zaprojektowanej instalacji. Atutem jest możliwość pracy sterylizatorów nawet w przypadku braku przepływu wody oraz łatwość montażu. Producent daje możliwość wyposażenia urządzeń w miernik promieniowania UV, który sygnalizuje sprawność promienników. Korpusy lamp UV firmy UST-M charakteryzują się wysoką odpornością na trudne warunki. Urządzenia są gotowe do pracy przy pierwszym użyciu bez konieczności dodatkowej konfiguracji, a ich konstrukcja pozwala na wymianę materiałów eksploatacyjnych bez użycia jakichkolwiek narzędzi.

Sterylizatory UV firmy UST-M do oczyszczania i uzdatniania wody
Sterylizatory UV firmy UST-M do oczyszczania i uzdatniania wody

Woda pitna i basenowa

Zastosowanie lamp UV jest szczególnie polecane przy uzdatnianiu wody pitnej. Na podstawie badań amerykańskich naukowców stwierdza się, że około 13% wszystkich nowotworów może być wywołana skutkami chlorowania wody pitnej oraz produktami powstałymi po chemicznej dezynfekcji wody. W procesie dezynfekcji wody z wykorzystaniem promieni ultrafioletowych nie są formowane szkodliwe produkty podezynfekcyjne, co znacznie zmniejsza szansę zachorowania.

Zastosowanie ultrafioletu do dezynfekcji wody basenowej przyczynia się do poprawy jej stanu bakteriologicznego oraz warunków kąpieli. Dezynfekcja ultrafioletem umożliwia likwidację wszystkich bakterii i wirusów w wodzie pompowanej do niecki basenowej. Chlorowana woda basenowa niesie za sobą ryzyko powstania chloramin, które są uważane za czynnik rakotwórczy i w większości odpowiadają za nieprzyjemny zapach wody oraz podrażnienia, szczególnie oczu. Sterylizatory UV sprzyjają rozkładowi szkodliwych dla człowieka chloramin i wpływają na poprawę jakości wody basenowej. W celu zapewnienia najlepszej sprawności działania producent zaleca zainstalowanie urządzenia do dezynfekcji jak najbliżej wylotu wody.

Lampy UV w ofercie firmy UST-M wykonane są z podzespołów renomowanych producentów na świecie, co gwarantuje wysoką jakość tych produktów. Możliwości zastosowania sterylizatorów marki UST-M to przede wszystkim dezynfekcja wody pitnej, ale również oczyszczanie wody użytkowej, stosowanej do wypełnienia basenów czy oczek wodnych. Znajomość parametrów wody, takich jak twardość, zawartość mikroorganizmów czy mętność pozwala na dobór odpowiedniego urządzenia w zależności od indywidualnych potrzeb. Parametry wody można zbadać przy użyciu testów dostępnych w ofercie firmy UST-M.

Firma powiązana: UST-M Sp. z o.o.
aktualizacja: 2015-02-24

Dodaj komentarz

Kompaktowe urządzenie zmiękczająco-odżelaziające BWT AQA Trinity
Kompaktowe urządzenie zmiękczająco-odżelaziające BWT AQA Trinity Kompaktowe urządzenie zmiękczająco-odżelaziające przeznaczone do jednorodzinnych gospodarstw domowych (4-5 osób) korzystających z własnego ...
Promocja filtrów Jasper w Biedronce
Promocja filtrów Jasper w Biedronce Wspaniałe ceny na dzbanek filtrujący Aquaphor Jasper, ekonomiczny zestaw wkładów uniwersalnych B25 Maxfor 2+1 GRATIS oraz wkłady z magnezem ...
Przepływowe filtry do wody Dafi
Przepływowe filtry do wody Dafi Przepływowe filtry do wody Dafi stanowią najskuteczniejszy sposób poprawy jakości wody bezpośrednio w punkcie jej poboru. Mogą być stosowane ...

Najczęstsze błędy popełniane przy odprowadzaniu ścieków

Brak trójników rewizyjnych, zastosowanie zbiornika z tworzyw do budowy szamba na terenie podmokłym i niezapewnienie możliwości opróżniania osadnika gnilnego domowej oczyszczalni - to tylko niektóre błędy popełniane podczas odprowadzania ścieków z domu. Zobacz, na co jeszcze uważać?

topowe produkty

Baterie elektroniczne sposobem na skuteczne oszczędzanie wody

Życie w zgodzie z naturą i z poszanowaniem środowiska jest modne i opłacalne dla domowego budżetu. Na oszczędność wody mają wpływ nie tylko codzienne przyzwyczajenia, lecz także urządzenia wspomagające, np. baterie elektroniczne. Dowiedz się, jaki mają wpływ na zmniejszenie Twoich rachunków.
Najbardziej znane marki
Oczyszczalnie ścieków - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze