Budujemy Dom
Instalacje / Woda i kanalizacja / Artykuły

System Hydraloop do odzysku szarej wody to przyszłość! ARTYKUŁ PROMOCYJNY

W dzisiejszych czasach zmywarka, pralka, lodówka i inne urządzenia AGD wydają nam się niezbędnym i oczywistym standardem wyposażenia mieszkania. Już wkrótce do tych standardów dołączyć może domowy system oszczędzania i odzysku wody szarej - Hydraloop.

System Hydraloop do odzysku szarej wody to przyszłość!

W gospodarstwie domowym jedynie niewielki procent pobieranej z sieci wody pitnej używany jest de facto do picia czy celów spożywczych. Duża część pobieranej wody, zrzucanej do kanalizacji to tak zwana woda szara, czyli woda pochodząca z prysznicy, wanien, umywalek czy pralek. System Hydraloop do odzysku wody szarej pozwala wykorzystać zużytą wodę wielokrotnie, nie marnując jej i zawracając ją do ponownego użytku tj.: spłukiwania toalet, wykorzystania w pralce, do podlewania ogrodu czy napełniania basenu.

Hydraloop cechuje pełna bezobsługowość. Urządzenie nie zużywa filtrów, które mogą ulec zatkaniu, jest zestawieniem różnych technik oczyszczania wody. Aby oczyścić wodę, musi ona najpierw chwilę pozostać w Hydraloop. Cięższe zanieczyszczenia opadają, lekkie zaczynają unosić się i są odsysane. Do wody wdmuchiwane są również pęcherzyki powietrza, do których przylega brud, są też obecne pożyteczne bakterie, które usuwają zanieczyszczenia organiczne i woda poddawana jest dezynfekcji poprzez działanie światła UV.

Dodatkową zaletą systemu jest jego design, aplikacja na smartphone pozwalająca na codzienne monitorowanie oszczędności wody. Użytkownik jest informowany o ilości wody, którą udało się w danym dniu zaoszczędzić czy np. o odpowiedniej ilości wody przefiltrowanej, która może być  użyta do np. pralki.

Dostępność urządzenia w różnych kolorach umożliwia umiejscowienie Hydraloop praktycznie w każdym miejscu w domu: w kuchni, salonie, garażu.

Urządzenia dostosowane są do użytkowania w domach jednorodzinnych dla ok 4-6 użytkowników. Trwają prace nad projektem urządzenia o większej wydajności, które może być zastosowane również np. w obiektach użyteczności publicznej.

System Hydraloop to urządzenie przyszłości, które stanie się nieodłącznym elementem wyposażenia wielu domów jednorodzinnych. Dzięki Hydraloop wpływ na środowisko, każdej rodzinny posiadającej system odzysku wody szarej, będzie pozytywnie wpływał na ekologię poprzez zmniejszenie zapotrzebowania na wodę sieciową na każdego użytkownika.

System Hydraloop w pralni

Innowacyjny system zagospodarowania wody szarej dla odbiorców indywidualnych

 • Redukuje zużycie wody w gospodarstwie domowym przez odzysk blisko 85% dziennego zapotrzebowania
 • Umożliwia zasilanie systemu nawadniania
 • Jakość czystej wody zgodna z normami europejskimi: BS8525 i NSF-350
 • Całkowicie automatyczny system
 • Niskie koszty eksploatacyjne
 • Pełna kontrola nad pracą za pomocą aplikacji na smartfona
 • Nowatorski design i przystępna cena systemu

Opracował: dr inż. Piotr Wiliński
Watersystem sp. z o.o. sp.k.

Watersystem - logotyp
WATERSYSTEM Sp.z o.o. Spółka komandytowa
ul. Trakt Brzeski 127, Zakręt 05-077 Warszawa.
tel.: 022 773-23-80, 022 795-77-93, 022 425-78-99
fax: 022 773-23-80, 022 357-93-39
watersystem@watersystem.pl,
www.watersystem.com.pl
aktualizacja: 2018-03-12

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Promocja filtrów Jasper w Biedronce
Promocja filtrów Jasper w Biedronce Wspaniałe ceny na dzbanek filtrujący Aquaphor Jasper, ekonomiczny zestaw wkładów uniwersalnych B25 Maxfor 2+1 GRATIS oraz wkłady z magnezem ...
Przepływowe filtry do wody Dafi
Przepływowe filtry do wody Dafi Przepływowe filtry do wody Dafi stanowią najskuteczniejszy sposób poprawy jakości wody bezpośrednio w punkcie jej poboru. Mogą być stosowane ...
Promocja filtra dzbankowego Aquaphor ONYX tylko w Biedronce!
Promocja filtra dzbankowego Aquaphor ONYX tylko w Biedronce! Do końca 2017 roku trwa świąteczna promocja nowego dzbanka ONYX + 3 wkłady filtrujące wzbogacające wodę w magnez. Promocyjne ceny tylko ...

Rozmowy o instalacjach wodnych i kanalizacyjnych w domu

Czy warto zapłacić więcej za działkę z dostępem do sieci wodociągowej? Czy woda z własnej studni naprawdę jest darmowa? Kiedy powstaje instalacja kanalizacyjna? Na te i wiele innych pytań odpowiada ekspert budowlany.

topowe produkty

Baterie elektroniczne sposobem na skuteczne oszczędzanie wody

Życie w zgodzie z naturą i z poszanowaniem środowiska jest modne i opłacalne dla domowego budżetu. Na oszczędność wody mają wpływ nie tylko codzienne przyzwyczajenia, lecz także urządzenia wspomagające, np. baterie elektroniczne. Dowiedz się, jaki mają wpływ na zmniejszenie Twoich rachunków.
Najbardziej znane marki
Oczyszczalnie ścieków - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze