Budujemy Dom

Czym charakteryzują się pomporozdrabniaczne?

Artykuł na: 2-3 minuty

Odpowiedź eksperta: Pomporozdrabniacz jest urządzeniem elektrycznym, zasilanym ze zwykłego gniazdka 230 V, zaopatrzonym w pompę wraz z nożem tnącym służącym do rozdrabniania i przetłaczania ścieków fekalnych, papieru toaletowego i odpadków organicznych. Wewnątrz znajduje się elektroniczny system sterujący pracą pompy, oraz system załączania i wyłączania urządzenia. Pomporozdrabniacz po rozdrobnieniu ścieków, może przetłoczyć je zarówno w pionie, jak i w poziomie.

Czym charakteryzują się pomporozdrabniaczne?

Stosujemy je głównie w sytuacjach gdy chcemy stworzyć łazienkę lub WC w pomieszczeniu, w którym nie mamy dostępu do pionów kanalizacyjnych. Pomporozdrabniacz montujemy bezpośrednio za toaletą i możemy do niego podłączyć pozostałe przybory w łazience takie jak umywalka, prysznic czy bidet. Na rynku dostępne są również takie modele które można zabudować w ścianie, a także takie z własnym stelażem.

Warto dodać, że sprawny instalator wykona montaż takiego urządzenia wraz z całą instalacją w ciągu jednego dnia, a czasami wystarczą na to tylko 2 godziny. Koszt zakupu urządzenia i rur oraz robocizny wynosi zwykle mniej niż 3000 zł. Pomporozdrabniacze to rozwiązanie dla oszczędnych i ceniących wygodę klientów. Na rynku mamy kilku producentów mających w swojej ofercie pompy i rozdrabniacze sanitarne.

Aby wybrać rozsądnie i nie mieć późniejszych problemów warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Po pierwsze, musimy dobrze poznać swoje potrzeby i sprawdzić ile przyborów chcielibyśmy podłączyć do takiego urządzenia. Po drugie, warto zwrócić uwagę na moc silnika. W rozwiązaniach domowych w zupełności wystarczą urządzenia o mocy od 250 W do 400 W. Nie pobierają one dużo prądu, a przy tym pozwalają na tłoczenie ścieków na znaczne odległości. Parametry tłoczenia, również są istotne przy wyborze rozdrabniacza. Po czwarte, decydując się na zakup tego typu urządzenia sprawdźmy dokładnie producenta. Na rynku obecnych jest wiele urządzeń pochodzących z Chin, ich trwałość budzi wiele zastrzeżeń.

Ostatnim aspektem na który koniecznie trzeba zwrócić uwagę jest gwarancja i serwis. Wielu producentów, w przypadku awarii urządzenia wymaga od klienta odłączenia go od przyborów i wysłania do wewnętrznego serwisu.

Marcin Wojciechowski
Specjalista ds. marketingu
SFA Poland
fot. SFA

aktualizacja: 2018-09-25

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
 
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Zadbaj o higienę filtracji wody z produktami marki Ecoperla
Zadbaj o higienę filtracji wody z produktami marki Ecoperla Już od września w dobrych sklepach stacjonarnych i internetowych będzie można dostać nowe produkty marki Ecoperla.
System drenarski z PVC-U od Pipelife
System drenarski z PVC-U od Pipelife System drenarski z PVC-U to najbardziej uniwersalne i sprawdzone na rynku rozwiązanie, przeznaczone do odwadniania wszelkich terenów, począwszy ...
Stacje uzdatniania wody Ecoperla z serii Tower - wydajna filtracja wody!
Stacje uzdatniania wody Ecoperla z serii Tower - wydajna filtracja wody! Jeśli zastanawiasz się nad efektywnym i oszczędnym sposobem na filtrację wody w swoim nowoczesnym domu, to marka Ecoperla przygotowała coś ...

Na co zwrócić uwagę wybierając stację uzdatniania wody?

Mieszkam w domu jednorodzinnym, korzystam z wody miejskiej. Woda, która leci z kranu jest bardzo twarda, wszystko jest zakamienione, psują się sprzęty agd, zaparzona herbata ma kożuch, woda często ma metaliczny posmak. Zastanawiam się nad kupnem stacji uzdatniania wody. Czy przed wyborem takiej stacji i zakupem powinnam zrobić badanie wody? Na jakie metale i związki? W domu zużywamy średnio 15-20 m3 miesięcznie. Czy wielkość zużycia wody ma wpływ na wybór stacji uzdatniania wody? Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze? 

polecane produkty i technologie

Głębinowe pompy Wilo-Sub TWU 4 w zasięgu Twojego domu

Dzięki własnej studni lub studni głębinowej można uniezależnić się od drogiej wody z wodociągu miejskiego i dostępnej tylko w ograniczonym zakresie wody deszczowej. Do tłoczenia wody gruntowej i nawadniania większych powierzchni przydadzą się niezawodne i ekonomiczne w użytkowaniu pompy Wilo-Sub TWU 4.
Najbardziej znane marki
Oczyszczalnie ścieków - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".