Budujemy Dom
Instalacje / Woda i kanalizacja / ABC

Dodatkowe zabezpieczenia, czyli przepływowe lampy ultrafioletowe

Przepływowa lampa ultrafioletowa
Magnetyzer Multi Safe (tu z filtrem samoczyszczącym: w odpowiednim ustawieniu regulatora woda płynie w kierunku odwrotnym i przez zawór spustowy usuwa zanieczyszczenia osadzone na wkładzie) (fot. KG-Husty)

Często systemy uzdatniania wody wyposaża się dodatkowo w przepływowe lampy ultrafioletowe (UV). Ich promieniowanie zabija drobnoustroje. Czasem stosuje się je jako samodzielne urządzenia oczyszczające – tam, gdzie jedynym szkodliwym składnikiem wody mogą być mikroorganizmy.

Przede wszystkim chodzi tu o własne ujęcia głębinowe. Kilka lat temu pojawiły się w Polsce filtry, których wypełnienie w postaci granulatu mineralnego ma zdolność wysyłania promieniowania z zakresu dalekiej podczerwieni. Od angielskiej nazwy tego promieniowania far infrared rays oznaczane są skrótem FIR.

Zainstalowane jako końcowy element systemu energetyzują wodę, nadając jej wiele właściwości korzystnych dla organizmu ludzkiego. Zasadą działania są zbliżone do magnetyzerów – urządzeń, które wprawdzie nie usuwają soli mineralnych z wody, ale utrudniają ich osadzanie, czyli powstawania kamienia kotłowego.

Redakcja BD

 

aktualizacja: 2008-12-04

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Vabo - systemy odwodnień liniowych
Vabo - systemy odwodnień liniowych Vabo - systemy odwodnień liniowych to produkt nowoczesny. Jego szerokie zastosowanie, ciekawy design, wysoki komfort użytkowania w miejscu ...
Ecoperla Toro I Ecoperla Slimline CS w czołówce najchętniej wybieranych zmiękczaczy wody
Ecoperla Toro I Ecoperla Slimline CS w czołówce najchętniej wybieranych zmiękczaczy wody Marka Ecoperla odnotowuje coraz większe zainteresowanie kompaktowymi zmiękczaczami wody Ecoperla Toro oraz Ecoperla Slimline CS. W sklepach ...
Godłem QI nagrodzono: Magnetyzery do paliw i wody Ecomag®
Godłem QI nagrodzono: Magnetyzery do paliw i wody Ecomag® Magnetyzery Ecomag do paliw i wody Ecomag firmy Akra Sp. z o.o. Laureatem Programu Najwyższa Jakość Quality International 2017.
Najbardziej znane marki
Oczyszczalnie ścieków - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze