Budujemy Dom

Taste Master Plus 3M

Artykuł na: 4-5 minut
Koncern 3M rozszerzył swoją ofertę o filtr do wody Taste Master Plus 3M. Teraz każdy może cieszyć się zdrową, pyszną wodą prosto z domowego kranu.

Wspólne badania, przeprowadzone przez 3M i Instytut SMG/KRC pokazały, że Polacy nie mają zaufania do jakości wody, pobieranej prosto z kranu. Najczęstszym sposobem na rozwiązanie problemu czystej wody do picia jest przynoszenie jej z ujęć wody oligoceńskiej lub kupowanie w sklepie (około 55% badanych). Znacznie rzadziej, głównie ze względu na wysokie koszty, korzystamy z wody dostarczanej w baniakach do domu (około1% badanych). Zaledwie 7% respondentów oczyszcza wodę z kranu za pomocą różnych filtrów, dostępnych na rynku. Wśród najczęstszych przyczyn, dla których nie spożywamy wody z kranu, badani podają osad (54%),  smak (14%), zapach chloru (9%) oraz niekorzystny wpływ na zdrowie (6%). Tylko niewielki procent respondentów nie widzi większego zagrożenia dla zdrowia w wodzie wodociągowej, dlatego nie stosuje żadnych systemów jej uzdatniania.

 

Taste Master Plus 3MAmerykański koncern 3M stworzył nowoczesny domowy filtr do wody Taste Master Plus. Wielofunkcyjne urządzenie kompaktowe przystosowane jest do uzdatniania wody pitnej. Niewielkich rozmiarów filtr, zamontowany w kuchni pod zlewem, gwarantuje najwyższą jakość filtracji oraz bezpieczeństwo spożycia wody prosto z kranu.

 

W filtrze Taste Master Plus 3M wykorzystano materiały o wysokiej absorpcji, które znacznie poprawiają smak wody oraz redukują zanieczyszczenia mechaniczne i chemiczne. Najwyższą jakość urządzenia gwarantuje ponad 90 lat doświadczeń w dziedzinie filtracji oraz zaangażowanie wielu naukowców firmy  

 

3M w laboratoriach na całym świecie. Produkt został przetestowany zgodnie z najwyższymi standardami NSF/ANSI (The Public Health and Safety Company). Standard 42 gwarantuje redukcję zanieczyszczeń, zapachu i smaku chloru, zaś standard 53 zapewnia oczyszczanie wody z cyst, zanieczyszczeń organicznych oraz redukcję mętności. Filtr posiada także atest higieniczny Państwowego Zakładu Higieny.

 

Filtr domowy Taste Master Plus 3M jest niezwykle praktyczny i łatwy w montażu.

Technologia filtra Taste Master Plus 3M opiera się na filtracji mechanicznej o dokładności 0,5 mikrona oraz zastosowaniu zmodyfikowanego bloku węglowego. Dzięki bardzo precyzyjnemu oczyszczaniu i w przeciwieństwie do większości tego typu urządzeń dostępnych na rynku, filtr 3M usuwa nie tylko zanieczyszczenia mechaniczne (osad, pył) i chemiczne (benzen, toksafen, dichlorobenzen czy ołów), powstałe przy przepływaniu wody przez stare wodociągi, ale także niebezpieczne cysty, które mogą występować w wodzie pitnej.

 

Blok węglowy pochłania dodatkowo także nieprzyjemny smak i zapach chloru, dzięki czemu znacznie poprawia walory smakowe wody. Po przefiltrowaniu woda posiada parametry porównywalne do wody butelkowanej – jest zdrowa i smaczna, a wyeliminowanie zanieczyszczeń redukuje dodatkowo powstawanie kamienia i osadu w domowych urządzeniach m.in. czajnikach.

 

Filtr domowy Taste Master Plus 3M jest niezwykle praktyczny i łatwy w montażu. Doskonale mieści się w szafce pod zlewem – zajmuje tylko tyle miejsca, ile butelka wody mineralnej, a na zewnątrz kuchni znajduje się mały, prosty kranik, z którego płynie czysta woda. Proces filtrowania przebiega bardzo szybko, bowiem przez filtr mogą w ciągu minuty przepłynąć nawet 2 litry oczyszczonej wody.

 

Dzięki kompletnemu zestawowi Taste Master Plus każdy domownik może sam zamontować urządzenie. System składa się z głowicy, wymiennego filtra, wylewki wraz z mocowaniem oraz trójnika z zaworem i gumowego węża, potrzebnych do podłączenia urządzenia do źródła zimnej wody. Ze względu na unikalne właściwości absorbujące zanieczyszczenia, filtr należy wymieniać co pół roku i jest to jedyny koszt posiadania w domu zdrowej wody prosto z kranu.

 

Wymiana filtra jest zadaniem jeszcze prostszym niż jego montaż, gdyż urządzenie posiada unikatową, opatentowaną głowicę z wbudowanym zaworem odcinającym dopływ wody, zaś hermetyczna obudowa chroni filtr przed kontaktem z zanieczyszczeniami.

 

Stosowanie filtra Taste Master Plus 3M jest korzystne nie tylko dla zdrowia domowników, ale również dla domowego budżetu. System eliminuje konieczność codziennego zaopatrywania się w czystą wodę butelkowaną lub koszty związane z dostarczaniem wody do domu. Dodatkowo filtr Taste Master Plus jest produktem  ekologicznym i przyjaznym dla środowiska naturalnego, podlega bowiem recyklingowi.

 

Filtry Taste Master Plus 3M dostępne są w sklepach z artykułami hydraulicznymi oraz w wybranych studiach kuchennych na terenie całego kraju. Adresy punktów sprzedaży znajdują się na stronie internetowej koncernu 3M - .

 

Sugerowana cena zestawu to 395 zł, zaś filtra wymiennego 119 zł.


Firma powiązana: 3M POLAND
aktualizacja: 2008-06-30

Dodaj komentarz

Zadbaj o higienę filtracji wody z produktami marki Ecoperla
Zadbaj o higienę filtracji wody z produktami marki Ecoperla Już od września w dobrych sklepach stacjonarnych i internetowych będzie można dostać nowe produkty marki Ecoperla.
System drenarski z PVC-U od Pipelife
System drenarski z PVC-U od Pipelife System drenarski z PVC-U to najbardziej uniwersalne i sprawdzone na rynku rozwiązanie, przeznaczone do odwadniania wszelkich terenów, począwszy ...
Stacje uzdatniania wody Ecoperla z serii Tower - wydajna filtracja wody!
Stacje uzdatniania wody Ecoperla z serii Tower - wydajna filtracja wody! Jeśli zastanawiasz się nad efektywnym i oszczędnym sposobem na filtrację wody w swoim nowoczesnym domu, to marka Ecoperla przygotowała coś ...
polecane produkty i technologie

Odpływ ścienny Scada: trzy zalety, wiele korzyści

Rzadko spotyka się rozwiązania designerskie i funkcjonalne zarazem, jednak odpływ ścienny Scada marki KESSEL udowadnia, że te dwie cechy z powodzeniem mogą iść ze sobą w parze. Świadczy o tym jego kilka głównych zalet i wiele płynących z nich dla użytkowników korzyści.
Najbardziej znane marki
Oczyszczalnie ścieków - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".